Головними причинами активізації ринку будуть:
1) Завершення періоду основних клієнтських бюджетних платежів. Більшість компаній вже сплатили свої борги державі вчасно, але й сьогодні ті, хто запізнився будуть прагнути завершити свої розрахунки по податках. Штрафи занадто великі і потрапляти «на олівець» в податковій ніхто не хоче. Це простимулює зростання обсягу пропозиції валюти на міжбанку і спрацює на зміцнення гривні;
2) Загальний тренд останніх днів на зниження котирувань стимулює експортерів активніше продавати валюту на побоюваннях подальшого падіння котирувань.
3) Продовження просідання готівкового ринку, який як і раніше грає «на пониження» та залишається джерелом «дешевої» валюти для міжбанку у вигляді її продажів з позиції банків;
Додатково на користь гривні зіграє і падіння ліквідності в банківській системі відразу на 11,9 млрд гривень - до 55,4 млрд. У період завершення бюджетних платежів у компаній дефіцит гривні буде відчуватися ще сильніше, що спрацює на її зміцнення.
Проти нацвалюти грає фактор наближення різдвяних свят в ЄС та США. Часу у імпортерів по закордонних розрахунками залишається дуже мало і багато хто з них, бачачи просідання котирувань вже готові до скупки валюти, припускаючи що це і є «дно» по курсу. Це збільшить попит на ринку.
Та й швидке наближення основних відшкодувань по ПДВ експортерам теж може простимулювати у частині з них бажання заощадити валюту.
Наш вчорашній ранковий прогноз по валютним ралі пари євро / долар на фоні засідання ФРС США та підняття нею ставки на 0,25% - повністю виправдався і на ранок четверга ця новина своє вже відіграла. Тому значних стрибків по євро сьогодні на українському міжбанку вже не буде і спекулянтам доведеться заробляти на валюті тільки у форматі «в дві сторони».
При такому стані міжбанку ми дивимося на перспективу найближчого періоду по гривні досить оптимістично. Тому ми як і раніше рекомендуємо зараз таку пропорцію при розміщенні коштів у банках на термін до 1 року: вклади в гривні - до 65-70%, в доларі - до 20-25% і в євро - до 10%. А для додаткового доходу за такими вкладами вважаємо дуже корисним участь вкладників у акціях від «Мінфіну» в форматі «Бонуса до депозиту», що збільшує додатковий заробіток громадян при таких вкладеннях. Детальніше про те, як збільшити свій дохід від банківських вкладень Ви можете прочитати тут.
У четвер ми прогнозуємо обсяг операцій до 450-510 млн доларів при здійсненні до 480- 600 угод при коридорі по долару в межах 27,55-27,75 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,55- 27,75 і продаж 27,78-27,90 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,75-27,77 гривень та продаж 27,85-27,90 гривень.
Про тенденції на торгах за 19 грудня можна прочитати тут, а графік котирувань долара, євро і рубля - подивитися тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
Настрої наших респондентів щодо перспектив гривні стали ще більш оптимістичними і сьогодні є фактично однаковими, що за офіційним, що за міжбанківським курсом.
І за офіційним курсом, і за міжбанківським - 81% ( вчора було 72% по офіційному та 69% по міжбанківському) респондентів вважає, що долар буде нижче 28,00 гривень. 19% - поки не виключають його повернення до рівнів понад 28,01 гривні найближчим часом.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram