З одного боку - на користь гривні починає грати основний фактор -початок періоду бюджетних платежів у клієнтів. До 20-го числа (основний термін сплати багатьох податків) не так вже й багато часу, і багато хто почне це робити вже з сьогоднішнього дня. Це поступово збільшить потребу в гривні у бізнесу і змусить його активніше продавати валюту.

Крім цього - завтра засідання МВФ з питання українського траншу і ринок уважно стежить за новинами фонду. Ми, також як і керівництво НБУ, налаштовані оптимістично і припускаємо виділення близько 1,5-1,6 млрд доларів (за розрахунками чиновників НБУ та Міністерства фінансів фонд може видати від 1,4 до 1,9 млрд). Якщо буде позитивне рішення, то крім цих грошей Україна може отримати й ще до 2-2,5 млрд доларів від різних інших міжнародних кредіторов. Це додасть оптимізму щодо перспектив гривні найближчим часом.

З іншого боку - у клієнтів залишається зовсім небагато часу для закриття своїх зовнішньоекономічних розрахунків по року (починаються різдвяні свята в ЄС і США і ділова активність фактично буде «на нулі»). Це змусить компанії поспішати з купівлею валюти для оплати контрактів, що збільшить на неї попит і буде тиснути на курс. Тим більше, що залишки на коррахунках банків як і раніше дуже великі (понад 64 млрд гривень на ранок 17 грудня), що спровокує спекулятивні атаки на гривню в момент виходу великих покупців на ринок. І спекулянти свого не упустять.

Та й період основних сум відшкодувань ПДВ бізнесу теж близький, що знизить бажання у експортерів задешево продавати валюту понад 50% виручки.

Всі ці фактори дуже суперечливо вплинуть на поведінку учасників торгів, що й відіб'ється на курсі.

Ми очікуємо сьогодні продовження періоду поступового розширення курсових коливань зі спробами покачати курс за рахунок операцій як самих спекулянтів, так і найбільших гравців.

Як і раніше неспокійно і на міжнародних ринках по парі євро / долар, де валютні ралі періодично тривають. Після несподіваного обвалу євровалюти на подіях у Франції (євро провалювався в п'ятницю нижче 1,13 долара з метою в 1,1290 і нижче) -на момент написання статті долар повернув себе частину втраченого (1,1313 та вище) і поки перспективи подальшого руху цієї пари вельми туманні.

Для нівелювання валютних ризиків втрат наших громадян - ми рекомендуємо в цей період наступну пропорцію при розміщенні коштів у банках на термін до 1 року: вклади в гривні - до 65-70%, в доларі - до 20-25% і в євро - до 10%. Для додаткового доходу по цих вкладеннях дуже корисним є застосування механізму акцій від «Мінфіну» в форматі «Бонуса до депозиту». Це дозволяє досить серйозно додатково на цьому заробити вкладникам банків і скоротити ризики втрати прибутковості через валютні коливання. Детальніше про те, як додатково збільшити дохід від своїх вкладень в банки Ви можете прочитати тут.

На понеділок «Мінфін» прогнозує обсяг операцій до 450-510 млн доларів при здійсненні до 480-600 угод. Коридор по долару ми припускаємо в межах 27,80-28,00 гривень.

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,70- 27,90 і продаж 27,99-28,15 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,90-28,01 гривень та продаж 28,02-28,10 гривень.

Про тенденції на торгах за 14 грудня можна прочитати тут, а графік котирувань долара, євро і рубля - подивитися тут.

Моніторинг настроїв валютного ринку:

Настрої наших респондентів щодо перспектив гривні залишаються позитивними для нацвалюти, але число оптимістів продовжує падати.

За офіційним курсом - 55% (було 63%) респондентів вважає, що долар буде нижче 28,00 гривень. Вже 45% - не виключають його повернення до рівнів понад 28,01 гривні найближчим часом.

За міжбанківським курсом - 52% (було 58%) вважає, що долар буде нижче 28,00 гривень. 48% - впевнені в його швидкому поверненні до позначки понад 28,01 гривні.

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram