1) Дії великих гравців і їхні ситуативні курсові інтереси. Період виведення дивідендів «дочками» іноземних компаній закінчений, розрахунки з персоналом за листопад теж і зараз компанії зосередяться на поточної виробничої діяльності з кінцевим виходом операцій на кінець року. Тому ринок буде поступово активізуватися, особливо в частині основних постачальників валюти — металургів і аграріїв, а також головних її покупців — імпортерів енергоносіїв, великих постачальників техніки і машин, а також продуктових мереж;
2) Істотне скорочення ліквідності в системі. На ранок понеділка коррахунки банків впали відразу на 5,8 млрд гривень — до 45,3 млрд. І хоча частково — це падіння викликане розміщенням банками коштів в короткострокові депсертіфікати НБУ, проте загальне скорочення гривневого навісу сьогодні зіграє на користь нацвалюти. Але як тільки ці кошти будуть повернуті банкам — все повернеться в свій звичайний діловий ритм в частині поводження як клієнтів, так і банків. Для них такі короткі розміщення коштів в НБУ — просто можливість додатково заробити за вихідні.
До потенційних покупців валюти сьогодні додадуться й ті компанії, хто просто вичікував «дна» по курсу і як тільки вирішить, що вони наступило — почне викуповувати необхідний їм обсяг з міжбанку. Падіння курсу минулого тижня сповільнилося у четвер-п'ятницю і є ймовірність того, що почнеться швидка корекція. Тому такі покупці не будуть особливо зволікати з прийняттям решенія.Спекулянти продовжать працювати в форматі «в дві сторони», тому що активну розкачку котирувань ринок поки не підтримує.
Ми як і раніше очікуємо швидкого завершення просідання котирувань валюти і поступовий розворот ринку в бік зростання курсу.
Союзником гривні продовжить залишатися поведінка готівкового ринку, де спостерігається спокій з продовженням тренду на поступове зниження курсу купівлі валюти. Це зменшує психологічний тиск на курс як в обмінниках, так і опосередковано на міжбанку.
У понеділок ми прогнозуємо обсяг операцій до 430-470 млн доларів при здійсненні 460-550 угод та коридор по долару в 27,72-27,87 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,70- 27,90 і продаж 27,91-28,15 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,86-28,02 гривень та продаж 28,029-28,09 гривень.
Про тенденції на торгах за 7 грудня можнапрочитати тут, а графік котирувань долара, євро і рубля — відстежити тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
Настрої наших респондентів щодо перспектив гривні продовжують залишатися позитивними.
За офіційним курсом вже 78% (в п'ятницю ще було 74%) респондентів вважає, що долар буде нижче 28,00 гривень. 22% — ще не виключають його повернення до рівнів понад 28,01 гривні.
За міжбанківським курсом — 65% (було 74%) респондентів вважає, що долар буде нижче 28,00 гривень. 35% — залишаються в повній впевненості в його швидкому поверненні до рівнів понад 28,01 гривні.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram