-
Домен minfin.com.ua вигадали і зареєстрували у 2008 році. Ідея створення фінансового сайту з'явилася тільки через півроку. Його назвали по імені домену.
-
Довгий час «Мінфін» позиціонував себе як сайт про банки, фінанси та валюту. Таким його звикли бачити наші читачі. Але нещодавно ми вирішили змінити спрямованість порталу і перетворитися в сайт про інвестиції і для інвесторів. Зробимо все можливе, щоб допомогти нашим читачам стати багатшими і примножити свій капітал.
-
Перший офіс «Мінфіну» знаходився в київській орендованій квартирі на вулиці Артема, переобладнаній під офіс. З тих пір ми тричі міняли локацію і тепер сидимо недалеко від метро Почайна, на проспекті Степана Бандери.
-
В «Мінфіні» було 6 головних редакторів — 5 колишніх і 1 діючий. Майже ніхто з колишніх головних редакторів більше не пише про економіку та фінанси. Тарас Ільків, наприклад, керує онлайн-платформою на Радіо Свобода, Юрій Аксьонов допомагає запускати медіа-проекти, Ольга Заруба працює редактором розділу Openmind у виданні Mind.ua, Петро Шевченко — незалежний журналіст і керівник блог-платформи лідерів думок Investgazeta, Олег Сорочан працює в прес-службі Національного банку України.
-
Наш шеф-редактор Сергій Віндерських — генератор ідей для «Мінфіну». Це найнезворушніша і найневловиміша людина у світі. Редакція постійно веде полювання, щоб виловити його в недовгих перервах між нарадами.
-
Досвідчений редактор, що знає свою справу, — щастя для компанії. «Мінфіну» пощастило вдвічі: у нашого головного редактора Тетяни Очімовської ще й відмінне почуття гумору. І якщо сміх продовжує життя, то редакція «Мінфіну» житиме вічно. А ще Таня дуже любить ароматичні свічки, швидко спустошуючи їх запаси в сусідніх магазинах.
-
Ми часто робимо самостійно фотографії до наших статей, в тому числі, з актуальними валютними курсами. На деяких з них ви навіть можете побачити наших співробітників.
-
Улюблена фраза нашого валютного аналітика Олексія — «на ринку спека» (вимовляє схвильованим голосом з вкрай стурбованим обличчям). Улюблений жарт — «долар вже не той» (щоразу викликає надзвичайні веселощі в редакції). До речі, наш Олексій раніше працював казначеєм у великому українському банку. Він знає силу-силенну байок про банки і банкірів. І вся редакція їх теж знає.
-
Жоден із співробітників редакції «Мінфіну» не закінчував журфак. У нас працюють філологи, фінансист, математик, перекладач з англійської та навіть еко-біолог.
-
Наша журналіст Світлана (до речі, еко-біолог — це вона) колись працювала в туризмі і об'їхала всю Європу. Її улюблена країна — Іспанія. Свєта знає французьку та англійську мови. І вже почала вчити шведську. Вочевидь, вже скоро ми запустимо ще кілька версій сайту.
-
Колишній журналіст «Мінфіну» Олексій Рябуха за фахом — викладач китайської. Однак за весь час його роботи в редакції ніхто так і не зміг перевірити, наскільки добре він знає мову. Можливо, Льоша просто водив нас за ніс.
-
Одна з важливих складових «Мінфіну» — відділ баз даних і модерації. Його співробітники збирають і актуалізують інформацію про банки та їх продукти, перевіряють відгуки та коментарі. Всього у відділі працює 12 співробітників, майже всі — віддалено. Щоб тримати руку на пульсі, керівник відділу Аліна спілкується з ними в Skype, WhatsApp, Viber та інших месенджерах практично 24 години на добу. Іноді ми боїмося, що ми її втрачаємо.
-
Дівчата з відділу баз даних відбирають найцікавіші коментарі і кидають їх у канал корпоративного чату „Вражаючі відгуки“. Це бездонний колодязь, звідки ми беремо матеріал при публікації „Народного рейтингу“ або при виборі переможця акції „Найкращий відгук на“ Мінфіні ».
-
Частина співробітників відділу баз даних і модерації ніколи не зустрічалася особисто. Якщо вони зіткнуться на вулиці, то можуть навіть не впізнати один одного.
-
Зате у дівчат є традиція бігати вранці, нехай і в різних містах. Після пробіжки вони діляться фотографіями у Facebook чи Skype.
-
Одна із співробітниць відділу баз даних навчається у Гарварді. Ми нею дуже пишаємося.
-
У «Мінфіні» є кімната відпочинку з диванами, телевізором і електрогітарою (ніхто ніколи не бачив, щоб на ній хтось грав). Але, головне, там встановлено настільний футбол. Він як магніт притягує нашого редактора стрічки новин Романа. Рома відстоює честь редакції, борючись з колегами з інших відділів. Через це він може пропадати в кімнаті відпочинку навіть у моменти, коли на валютному ринку «спека».
-
Редактор стрічки новин «Мінфіну» Аня — палка шанувальниця спорту і правильного харчування. Вона навіть заснувала в редакції групу «сирок», яка кожен день збирається на кухні поїдати цей молочний продукт. Нещодавно до групи приєднався наш валютний аналітик Олексій. Він їсть сирок у вільний від булок час.
-
А ось Рома — принциповий поїдач бубликів і цукерок. І це зовсім не позначається на його вазі, що викликає заздрість всієї жіночої половини редакції.
-
«Мінфін» запустив українську версію сайту у серпні 2017 року. Дуже довго в редакції не було перекладача, тому всі матеріали ми готували самостійно відразу на двох мовах. З того часу, як у нас з'явилася перекладач Оксана, наші читачі знаходять набагато менше помилок у текстах. До речі, щоб не відставати з новинами, наші редактора стрічки новин Аня та Рома досі самостійно блискавично їх перекладають. Тож вибачте за помилки.
-
У нас є традиція: щороку в день народження Treeum ми висаджуємо дерева. У минулому році, наприклад, ми посадили один дуб. У цьому — цілий гай. Якщо так піде далі, ми цілком можемо зробити Київ найзеленішим містом Європи.
-
Публікації та курси валют на «Мінфіні» дивляться не тільки в Україні і сусідніх країнах, але і в Німеччині, США, Чехії та Великобританії. Майже в кожній африканській країні є десяток наших читачів.
-
Найменше переглядів на «Мінфіні» — всього 201, у 2018 році набрала публікація від 10 січня «Гарантований державою борг зросте на 400 млрд». Лише 10% читачів здолали більше одного абзацу цієї новини.
-
На наш сайт відвідувачів іноді приводять дуже дивні запити з Google. Наприклад, «як знайти телефон в лісі», «як стрес впливає на тіло» або «долари світяться в темряві — що робити?».
-
Щорічно команда «Мінфіну» готує подарунки діткам з Вишевицької спеціальної школи-інтернату. До Дня Святого Миколая 110 дітей отримують одяг, іграшки та канцелярію.
-
Час від часу «Мінфін» цитують різні публічні люди. А іноді навіть видають наші думки за власні. Наприклад, частина статті про переваги Open Banking для банківського сектора, опублікованої на нашому сайті, була використана (правда, без нашого відома) в «Новому економічному курсі» Юлії Тимошенко. Про це написав у своєму дослідженні VoxUkraine.
-
Наші програмісти вміють зберігати незворушність навіть в найекстремальніших ситуаціях. У піки відвідуваності, коли сайт «лягає», вони не впадають в паніку і йдуть на обід.
-
Коли наших маркетологів просять збільшити відвідуваність сайту, вони відповідають: «Зараз піду качну курс долару». Чим менш стабільна ситуація на валютному ринку, тим кращий настрій у маркетологів.
-
Більшість співробітників працює у нас довго. Але одного разу в компанії було зафіксовано антирекорд. Найкоротший термін — всього 2 години — у нас пропрацював дизайнер. Він вирішив звільнитися відразу після того, як його попросили заповнити анкету для відділу кадрів.
-
Ніхто так не любить банкірів і фінансистів, як відділ продажів «Мінфіну». Вони здатні розгледіти позитивні якості навіть у найжорсткіших кредиторів. Завдяки їм наші читачі дізнаються багато хорошого про банки.
Завдяки креативності нашого відділу продажів, на «Мінфіні» іноді з'являються зовсім несподівані новини. Наприклад, про комах, які надійшли на службу до Єрмолаєва.