Передумови для подорожчання долара наступні:
По-перше
- сьогодні вже не буде обов'язкових продажів по американській валюті, тому що вчора при роботі ринку по долару на ТОМі вона була реалізована, а ось попит на валюту вийде на звичайний робочий об'єм. Це загрожує перевищенням попиту над пропозицією і збільшить тиск на курс;
По-друге
- проти гривні спрацює зростання гривневої ліквідності у банків на 2 млрд гривень (до 50,8 млрд на ранок п'ятниці) та настання періоду виплат державою основних сум відшкодувань ПДВ експортерам. Збільшення ліквідності розв'язує руки спекулянтам, а швидкий прихід гривні від держави у вигляді відшкодувань ПДВ — стимулює їх до притримування валюти, що знову ж таки знизить її пропозицію на міжбанку.
Перекоси попиту та пропозиції на торгах призведуть до потенційного росту котирувань і зміни статистики торгів, на яку одночасно вплинуть як ефект закінчення тижня (традиційне зниження ділової активності), так і пожвавлення клієнтів після вимушеного простою по долару через вихідний в США. Ці дві причини спрацюють різноспрямовано. За нашими розрахунками обсяги операцій в цю п'ятницю досягнут 400-420 млн доларів при здійсненні 440-480 угод.
Активізуються і спекулянти, які вже «застоялись» на вчорашньому млявому доларовому ринку і сьогодні захочуть надолужити згаяне.
«Мінфін» прогнозує на сьогодні курс долара в межах коридору 27,75-27,90 гривень з періодичними спробами розгойдати курс протягом сесії.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,70- 27,78 і продаж 27,87-28,10 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,82-27,925 гривень та продаж 27,9380-27,97 гривень.
Про тенденції на торгах за 22 листопада можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю — відстежити тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
Настрої наших респондентів щодо перспектив гривні залишаються позитивними для нацвалюти, хоча частка оптимістів як за офіційним, так і за міжбанківським курсом дещо знизилася.
За офіційним курсом — 78% (ще вчора було 95%) респондентів вважає, що долар буде нижче 28,00 гривень. Але вже 22% очікують його повернення до рівня понад 28,01 гривні найближчим часом.
За міжбанківським — 84% (було 85%) респондентів вважає, що долар буде нижче 28,00 гривень. 16% впевнені в його швидкому поверненні до рівня понад 28,01 гривні.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram