Що очікується?
- Зростання глобального ВВП за підсумками поточного року на рівні 3,8% і його уповільнення до 3,6% в 2019 році.
- Темпи економічного підйому в США становитимуть відповідно 2,9% і 2,8%, єврозони — 2,1% і 1,7%.
- ВВП Китаю в 2018 році збільшиться на 6,5%, в наступному році — на 6,2%.
- Влада країни буде реалізовувати стимулюючі заходи, які дозволять продовжити структурну перебудову економіки і уникнути різкого уповільнення зростання.
Як показує оперативна статистика, включаючи індекси ділових настроїв PMI, динаміка економічного зростання в різних країнах стає все більш розсинхронізованною.
США залишаються локомотивом підйому, тоді як в єврозоні відзначається погіршення показників, а в країнах, що розвиваються, особливо з високим борговим навантаженням і структурними проблемами, — активне уповільнення.
«Найбільші ЦБ світу поки демонструють готовність підтримувати фінансові ринки, але ця підтримка буде поступово слабшати. В якості нових інвестиційних стратегій на особливу увагу заслуговують країни Азії, цифрові інновації, що кардинально змінюють галузі, нова енергетика», — йдеться в повідомленні.
Висока ділова активність, відсутність інфляційного тиску і сильний ринок праці дозволяють Федеральній резервній системі (ФРС) США зберігати курс на жорсткість грошово-кредитної політики. У 2019 році американський ЦБ продовжить підвищення ключової ставки, яка до кінця року складе 3,5% річних.
У наступному році ймовірно вперше за довгий час жорсткість умов кредитування Європейським центральним банком і Банком Англії, які обмежаться підвищенням ставок на 25 базисних пунктів — до 0,25% і 1% річних відповідно, прогнозують експерти.
Фінансові ринки знаходяться у фазі зміни загального тренда, який характеризується підвищеною волатильністю.
На американському ринку держоблігацій завершується 35-річний «бичачий» тренд, однак перспективи масштабного зниження поки не спостерігаються.
При цьому кореляція між казначейськими облігаціями США і фондовими індексами прагне до нуля: рух котирувань цих двох типів активів буде ставати все більш незв'язним один з одним і нестабільним, що підтверджується волатильністю акцій в жовтні.
Проте, Julius Baer не очікує, що ця ситуація призведе до підвищення прибутковості еталонних 10-річних US Treasuries до 4% річних.
Протягом наступних 12 місяців ціни на нафту будуть перебувати в коридорі $60-80 за барель, вважають в банку. Зростання цін вище цього рівня буде стримуватися збільшенням пропозиції, в першу чергу з боку сланцевих виробників, тоді як політика ОПЕК + перешкоджатиме занадто різкого падіння котирувань.
«Головні ризики в світовій економіці пов'язані з політикою США, в тому числі торговими спорами і загостренням санкцій проти Ірану, бюджетними проблемами в Італії, що створюють значні ризики для євро, і процесом виходу Великобританії з Європейського союзу. Також зберігається ймовірність дефолту в Туреччині, який може викликати ланцюгову реакцію на ринках, що розвиваються і спровокувати нову масштабну кризу», — наголошується в звіті.