«Ми 36% всіх світових чорноземів маємо, і це свого роду золотовалютний запас країни, — сказав Гройсман. — Чи може бути у нас вільний обіг землі? Так. Але запитання: хто має бути її власником? У мене одна відповідь – українець, який працює на цій землі. Вважаю, це нормально. Заборона на продаж землі іноземцям діє і в деяких європейських країнах».

Глава Уряду зазначив, що виступає і проти продажу земель великим компаніям і холдингам — це так само не відповідає інтересам держави.

«Тому має бути обмеження щодо обсягу володіння землею. А віддати землю п’ятьом-десятьом компаніям – це абсурд. Я на це ніколи в житті не піду і говорю про це відкрито зі всіма, з міжнародними партнерами, — додав глава уряду. — Тим часом українського фермера я буду завжди підтримувати».

На думку прем’єр-міністра, для купівлі-продажу землі має бути створений доступний фінансовий ресурс.

«Щоб фермер прийшов і під невеликі відсотки взяв кошти, придбав землю, обробляв, виготовляв якісну українську продукцію. Інакше бути не може. І ми це робимо. Приміром, протягом 9 місяців цього року Уряд виділив 312 млн гривень українським фермерам на придбання сільгосптехніки", — зазначив Гройсман.

Навіщо Україні ринок землі?

Скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення дасть Україні додатково 1,5-2% зростання ВВП.

З економічної точки зору лібералізація ринку землі — це та реформа, яка дасть найбільший поштовх до зростання економіки. Додаткові інвестиції на першій стадії після скасування мораторію складуть як мінімум 2 млрд доларів.

Крім того, гривня буде більш стабільною в майбутньому, якщо Україна відкриє це джерело інвестицій в українську землю.

Мораторій на продаж сільгоспземель діє на Україні вже 14 років. МВФ чекає від Києва прийняття земельної реформи, яку влада затягує вже кілька років. У парламенті немає консенсусу з цього питання. Низка фракцій виступає проти відкриття ринку землі, побоюючись, що великі іноземні корпорації скуплять її у населення за низькими цінами.