За підсумками опитування, проведеного фахівцями HSBC, 45% працівників-експатів заявили, що переїжджали в пошуках більш високої оплати праці, 28% змінили країну проживання заради кар'єрного росту. Всього опитано понад 22 тисяч чоловік.

У Швейцарії, яка славиться високими цінами, приріст середньорічної зарплати становить 61 тисячу доларів. Середня зарплата експата тут становить 203 тисячі доларів на рік — удвічі більше середньосвітового рівня.

10 країн з найвищою середньорічною зарплатою експатів, тисяч доларів

Однак найкращим місцем для життя і роботи четвертий рік поспіль визнаний Сінгапур. За ним розташувалися Нова Зеландія, Німеччина, Канада і Бахрейн. Швейцарія посіла лише восьме місце через високі витрати на виховання і освіту дітей і складнощів в підтримці відносин з друзями.

Всього до рейтингу потрапила 31 держава. З країн-сусідів України найвище місце зайняла Росія — 20 місце. Туреччина і Польща розташувалися на 24 і 25 місцях.

Швеція, яка може похвалитися великими досягненнями в питаннях гендерної рівності, отримала найвищі оцінки в категорії «Сім'я». Нова Зеландія, Іспанія та Тайвань стали лідерами в категорії «Досвід», в якій оцінюється рівень життя, культура, соціальна адаптація та інші практичні аспекти життя в країні.

Незважаючи на культурні, фінансові та професійні переваги переїзду за кордон, опитування виявило, що жінки і чоловіки переслідують різні цілі. Так, переїзд дозволяє жінкам збільшити доходи приблизно на 27% (більше ніж середній приріст у чоловіків — 23%), але тільки 25% з них домоглися кар'єрного зростання проти 47% чоловіків. Середня світова зарплата жінок-експатів — 112 тисяч доларів на рік. Це на 42 тисячі доларів нижче, ніж у чоловіків.

За даними дослідження, 23% жінок стають експатами, тому що їхні чоловіки/партнери переїжджають працювати в іншу країну. У чоловіків такий показник лише 3%.