Пропозиції щодо своїх послуг зловмисники розміщували на закритому Telegram-каналі, через який також відбувалося і отримання замовлень від клієнтів.
Інформацію стосовно громадян зловмисники отримували з баз даних однієї із кредитних спілок та бази Державної фіскальної служби України. При цьому доступ до цих баз надавали співробітники цих організацій, які входили до складу злочинної групи. Оплата послуг клієнтом відбувалася через довірену особу. В подальшому гроші потрапляли на підконтрольні учасникам групи банківські рахунки.
Яку інформацію продавали шахраї?
Дана інформація містила паспортні дані, номери мобільних телефонів, банківські рахунки громадян, відомості щодо родичів, близьких осіб та майна, що перебуває у власності.
Працівники кіберполіції провели декілька обшуків за місцем проживання зловмисників. Поліцейські вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, сім картки та банківські картки, які зловмисники використовували у своїй злочинній діяльності. Також, під час обшуків було вилучено декілька флеш-накопичувачів з витягами персональних даних відносно громадян України. Наразі вилучену техніку направлено на комп’ютерно-технічну експертизу.
Кримінальне провадження розпочато за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) КК України. В подальшому буде вирішено питання щодо оголошення підозри учасникам злочинної групи.