«Ми маємо аналіз громадської думки та можемо абсолютно чітко сказати, що фактично 67% населення говорить про те, що потрібно контролювати використання коштів держбюджету на соціальну підтримку. Близько 5-6% населення говорить, що цього не потрібно робити», — сказав Музиченко.
Також він зазначив, що через відсутність дієвого механізму контролю за наданням соцдопомоги, 7-10% коштів може використовуватися неефективно.
У зв'язку з цим Мінсоцполітики розглядає можливість введення виборчих перевірок, оскільки перевіряти всіх одержувачів допомоги просто неможливо.
«Ми бачимо необхідність введення виборчих перевірок, що ґрунтуватимуться на ризикоорієнтованих підходах», — заявив директор директорату.
За його словами, така перевірка передбачатиме оцінку ризику одержувача соцдопомоги на етапі звернення, на основі чого в подальшому формуватимуться «сірі» та «білі» списки.
Музиченко додав, що ця система надасть можливість більш ефективно підійти до процедури перевірок тих, хто потенційно може надавати недостовірну інформацію, а також перевіряти менш ретельно або взагалі не перевіряти одержувачів з «білого» списку.
Кром того, Музиченко повідомив, що міністерство за підтримки Світового банку ввело «гарячу лінію» з питань порушень при наданні субсидій, соціальної допомоги та соцпослуг.
Ця лінія почала працювати з початку жовтня за безкоштовним телефоном 0 800 50 2757. Лінія працюватиме з 9:00 до 18:00 в робочі дні без обідньої перерви.
З «гарячої лінії» можна повідомити про факти порушень, корупції і незаконного надання соцдопомоги з боку посадових осіб, відповідальних за її призначення, а також про випадки незаконного отримання такої підтримки з боку громадян.