«Ми прогнозуємо, що скорочення виробництва в Ірані і Венесуелі може досягти 2 млн барелів на добу або більше», — йдеться в повідомленні.

Аналітики агентства відзначають, що очікувані санкції США проти Ірану вже призвели до того, що у вересні виробництво нафти в країні знизилося на 350 тис. барелів на добу, в подальшому обсяг може впасти ще на 1 млн барелів. Видобуток у Венесуелі в вересні був на 700 млн барелів на добу нижче квоти ОПЕК, оскільки економічна і політична криза продовжує калічити нафтову промисловість країни, йдеться в публікації.

У Fitch Ratings вважають, що темпи зростання видобутку сланцевої нафти в США будуть значним фактором для рівня цін на нафту. Зокрема Управління енергетичної інформації США (EIA) очікує, що в 2018 році виробництво сирої нафти в США, зросте приблизно на 2 млн барелів на добу, що повинно перевищити зростання світового попиту.

Збільшення видобутку сланцю в США може допомогти нафтовому ринку повернутися до більш збалансованого стану в 2019 році і до більш помірних цін. Однак дуже обмежені обсяги вільних потужностей на ринку продовжать чинити вплив на котирування, відзначають аналітики.

У Fitch Ratings очікують, що попит на нафту залишиться сильним в короткостроковій перспективі, але в наступні два-три роки ситуація більш невизначена.

«Глобальна економічна експансія на початку року стимулювала попит. Однак протекціоністська торгова політика США на даний час досягла тієї точки, в якій вона реально впливає на глобальне економічне зростання. Висока ціна на нафту також може почати тиснути на попит», — зазначають аналітики агентства.