Згідно з даними, були задоволені 12 з 13 заявок, а відмову отримав лише один покупець на 0,4 млн доларів, який претендував на 8% річних.
За 9-міс. доларових паперів продавець зберіг ставку 7% річних, що дозволило йому отримати ще 21,37 млн, відхиливши 3 з 18 заявок на 7,2 млн доларів за ставками до 8% річних.
На оголошеному тільки у вівторок аукціоні з розміщення ОВДП в євро Мінфін збільшив ставку до 4,6% річних і привернув 30,04 млн євро, задовольнивши обидві подані заявки.
Що стосується гривневих ОВДП, то по ним продавець зберіг ставки тижневої давності: по найкоротшим 3-місячним паперам - 19% річних, а за паперами з погашенням через 6 і 9 міс., а також 1,5 року — 18,5 річних.
Однак незважаючи на це обсяг продажів зріс на 67,5% в порівнянні з аукціонами тиждень тому — до 1,476 млрд грн, з яких 1,435 млрд грн приніс продаж 3-міс. облігацій. І Мінфін відхилив лише одну велику заявку на 100 млн грн на покупку 3-міс. паперів під 19,5% річних.
Що це означає?
Для потенційних покупців-фізичних осіб валютних і гривневих ОВДП чудова новина. У них з'явиться хороший шанс підзаробити.