Що впливало на скорочення?

  • Операції Уряду. Так, платежі з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті у вересні становили 711,2 млн доларів. З них 562,3 млн доларів становили витрати на обслуговування за облігаціями зовнішньої державної позики та 103,2 млн доларів – обслуговування та погашення за ОВДП. При цьому, за попередній місяць надходження від розміщення ОВДП становили 48,6 млн доларів.
  • Інтервенції НБУ. У вересні Національний банк продав на міжбанківському валютному ринку 74,2 млн доларів для згладжування надмірних коливань. З них 34,1 млн доларів було продано через інтервенції за вибором найкращої ціни та 40,1 млн доларів через аукціон. Водночас у минулому місяці Національний банк купив на міжбанківському валютному ринку 127,1 млн доларів через інтервенції за вибором найкращої ціни.
  • Збільшення вартості фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) у сумі 13,5 млн доларів (в еквіваленті).

Загалом станом на 1 жовтня 2018 року, обсяг міжнародних резервів покриває 2,8 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.