«Також у планах Міністерства оновлення механізмів роботи програми. Передусім, щоб пацієнти могли також отримувати рецепти у своїх лікарів, що працюють у приватних закладах або здійснюють свою діяльність, як ФОП – у наступному році адміністрування програми буде передано до Національної служби здоров’я», — йдеться в повідомленні.

Оновлення програми також передбачає обов’язкове запровадження електронного рецепту.

За інформацією підрозділів охорони здоров’я в областях, вже понад 6,6 мільйонів українців скористалися програмою «Доступні ліки». Найбільшою популярністю програма користується у Дніпропетровській області – близько 620 тисяч українців отримали рецепти на «Доступні ліки», у Харківській – понад 550 тисяч, у Львівській – понад 530 тисяч і у м. Київ – понад 420 тисяч пацієнтів.

Цьогоріч попит на ліки за програмою «Доступні ліки» виріс на 30%. Від початку 2018 року для лікування серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми пацієнти отримали ліки за 12,5 мільйонів рецептів на суму понад 600 млн грн.

Також збільшилася кількість аптек, що беруть участь у програмі. У грудні 2017 року препарати за програмою видавали у 6 761 аптечному закладі, зараз їх можна отримати у 8 003 аптеках.

Нині за програмою можна отримати 261 препарат, з них 59 – повністю безоплатно. 202 препарати українці можуть отримати в аптеці з незначною доплатою. В середньому ця доплата становить близько 30% від вартості препарату.

Нагадаємо, що 2 липня 2018 року Мінохорони здоров’я затвердило новий Реєстр граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби для участі в урядовій програмі «Доступні ліки».