«За даними Азіатського банку розвитку, близько 80% переказів здійснюються шляхом фізичного провезення грошей через кордони самими мігрантами, їхніми друзями, родичами або іншими особами для передачі сім'ям клієнтів.

Решта 20% переказів відправляються через банки, офіційні системи переказів і поштові канали переказу грошей. Тому ми вважаємо, що обсяг грошових переказів в Україну перевищує 5 млрд дол. В квартал.

Це гроші, які безпосередньо йдуть домогосподарствам, а не уряду, а використовуються на споживання і накопичення ", — розповів Владислав Кравець.

За його оцінкою, необхідно підвищити якість статистики перекладів, спростити процедуру ідентифікації клієнта для малих сум переказів, підвищувати довіру до офіційних провайдерам послуг, стимулювати безготівкове грошовий обіг, а також заохочувати легальну трудову міграцію.

За даними НБУ, обсяг грошових переказів в Україну від трудових мігрантів в січні-липні 2018 року склав 6,35 млрд дол., А за підсумками 2018 року може скласти 11,6 млрд дол. У 2017 році трудові мігранти перевели в Україну 9,3 млрд дол., а в 2019 році ця сума може вирости до 12,2 млрд дол.