«Методологія розрахунку змінилася цього року, зокрема в рейтингу немає місць, як в минулі роки, але розраховані бали надавали змогу оцінити прогрес за останні роки», — наголошується в супровідній записці до звіту.
Окрім балів, для створення оціночного списку також використовувалися дані про різницю між балами оцінки в поточному та першому з проведених рейтингів.
«Україна — на другому місці серед країн, що досягли найбільшого прогресу за останні чотири роки. Автори дослідження віднесли Україну до групи країн, які ще претендують на лідерство, але впевнено працюють у напрямі відкриття даних», — наголошується в супровідній записці до дослідження.
Україна розділила результат 47 балів з Аргентиною. Після України в списку також Філіппіни (42 бали), Чилі (40 балів), Індонезія (37 балів).
Лідерами рейтингу стали Канада і Великобританія (по 76 балів), Австралія (75 балів), Корея і Франція (по 72 бали).
Завершують рейтинг Саудівська Аравія (25 балів) і Сьєрра-Леоне (22 бали).Загалом до рейтингу увійшли 30 країн, що долучилися до Міжнародної хартії відкритих даних і уряди яких взяли на себе конкретні зобов'язання, а також країни G20, які приєдналися до Anti-Corruption Open Data Principles.
Як повідомлялося, Україна посіла 44-у позицію в рейтингу розвитку відкритих даних, згідно з результатами дослідження Open Data Barometer за 2016 рік, піднявшись на 18 позицій порівняно з результатами 2015 року.