«Зважаючи на те, що державні банки та банки з державною часткою складають понад 50% банківського ринку, на їх капіталізацію за роки незалежності було спрямовано близько 250 мільярдів гривень (з них 155,4 — ПриватБанк). Їхня діяльність, окрім комерційної важливості для держави, становить великий суспільний інтерес», — йдеться у повідомленні міністерства.
Як зазначено у повідомленні, Мінфін розпочинає регулярне і детальне звітування про основні показники діяльності банків, стан практичного впровадження ними «Засад стратегічного реформування державного банківського сектора», виконання індивідуальних стратегій, а також про роботу з портфелями проблемних активів.
«Звітування спочатку відбуватиметься у вигляді квартальних і піврічних звітів на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів, а згодом — в окремому розділі буде зібрано усю інформацію про функціонування державного банківського сектора: поточні звіти в стилі bank at a glance, стратегії і звіти про процес їх реалізації, результати роботи з проблемними активами (NPLs), включаючи реалізовані реструктуризації, а також актуалізовану інформацію по судовим процесам та зверненням до правоохоронних органів», — пояснили у Мінфіні.
Усі дані будуть подані як в агрегованому вигляді, так і по кожному з чотирьох державних банків окремо.
Протягом найближчих тижнів Мінфін разом з НБУ та банками буде опрацьовувати формат розкриття інформації з урахуванням вимог чинного законодавства, зокрема, банківської таємниці.
До 1 вересня буде оприлюднено формат нової звітності, а 1 листопада вийде перший розширений звіт.