Про це йдеться в дослідженні Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) про сценарії розвитку світової економіки до 2060 року, пише Фінмаркет.

Найбільший ефект від реформ можуть отримати країни БРІКС, де поліпшення держуправління і рівня освіти здатні підвищити рівень життя на 30-50%.

Довгостроковий прогноз охоплює 46 країн, включаючи 35 членів ОЕСР, вісім країн G20, що не входять в організацію (Аргентина, Бразилія, КНР, Індія, Індонезія, РФ, Саудівська Аравія і ПАР), і три країни-партнера (Колумбія, Коста-Ріка і Литва).

Автори ставили своїм завданням показати потенційний вплив реформ на розвиток світової економіки, тому в базовому сценарії не враховувалися такі фактори, як зміни навколишнього середовища або поведінку фінансових ринків.

У базовому сценарії (без реформ) глобальне зростання реального ВВП скоротиться з 3,5% до 2% до 2060 року, головним чином через уповільнення великих перехідних економік (країн БРІКС, включаючи Індонезію), на частку яких зараз доводиться велика частина загальносвітового зростання .

При цьому внесок Індії та Китаю продовжить рости, а центр ваги світової економіки буде зміщуватися в бік Азії.

Так, вклад країн ОЕСР в світове виробництво з 2000 року вже скоротився з 72% до менш ніж 54% (за паритетом купівельної спроможності 2010 року), а до 2060 року він впаде до 43%.

Внесок КНР досягне піку 27% протягом 2030-х років і почне скорочуватися, тоді як частка Індії продовжить рости протягом всього періоду.