Цей документ розширив повноваження МВС і Мінфіну і дозволив їм контролювати митницю в питанні сплати мит за євробляхі. Слідом за його прийняттям пішла жорстка реакція громадськості.

Про проблему євроблях і про те, чи варто зачищати від них ринок, на своїй сторінці на Facebook написав Сергій Фурса. «Мінфін» скоротив.

Читайте також: Експеримент від уряду. В Україні почалося полювання на євробляхі

Чому ж не люблять євробляхерів? Чи не тому, що на дорогах вони поводяться як хами, яким теж більше всіх треба зробити саме цей рух, приїхати найшвидшим. Загалом вважають, що правила дорожнього руху, як і податки, не для них. Від водіїв на євро бляхах на дорогах намагаються триматися подалі. Може ще й тому, що власники таких автомобілів, потрапивши в аварію, можуть просто встати і піти. Залишивши проблему чесному водієві, який заплатив всі податки.

Чому вони протестують зараз? Тому що влада нарешті вирішила навести порядок. І нарешті поєднали дві бази з реєстрації автівок на території України — поліції та митниці. Це було складне рішення, напевно над ним працювали роками з таким завзяттям, що позаздрив би сам Ілон Маск. Але це нарешті сталося. Не минуло й два роки, як машини на єврономерах заполонили українські міста. Ну що ж, краще пізно, ніж ніколи. І зараз ці люди, які говорять, що вони нічого не порушують, а просто випадково пару років катаються на транзитних автомобілях, зіткнулися з реальністю покарання. Адже ось як забавно. Вони кажуть, що нічого не порушують. Але виступають проти покарання себе за порушення. Вони кажуть, що не вимагають легалізації, але дуже хочуть при цьому зробити свою їзду законною.

Вони протестують не заради того, щоб знизити податки при покупці автомобілів для всіх водіїв. Усім водіям не загрожують штрафи. Ні, вони вимагають задовольнити своє право порушувати і далі безкарно. З таким же успіхом на протест можуть вийти «рішали», зажадавши скасувати Прозорро. Або головні лікарі лікарень, вимагаючи повернути їм грошові потоки. Але ці всі роблять розумніше, вони наймають мураевськіх бабусь. А євробляхери виходять власною персоною. І кажуть, що красти — їх невід'ємне право. І протестують перед кабінетами чиновників, яких звинувачують в корупції. Але ось біда, важко звинувачувати кого-то в злочині, коли ти сам злочинець. Ти співучасник. Адже коли ти використовуєш схему, ти нічим не краще чиновника, який цю схему покриває. Ви разом з ним винні в тому, що в країні погані дороги, а у пенсіонерів маленькі пенсії. Ви крадете разом. І те, що євробляхери крадуть мало, лише вказує на те, що їм не пощастило. Була б можливість, крали б по крупному.