«Ви знаєте, що це питання є дуже складним, воно дуже негативно сприймається суспільством. Ви знаєте, що така вимога міжнародних партнерів є — про вирівнювання цін всередині країни. Питання дуже складне. Минулого року це питання виникло в липні, і я тоді сказав, що ми не можемо собі цього дозволити, тому що це дуже чутливе питання для українських громадян. Простої відповіді на це питання немає», — сказав він.
За його словами, поки що складно знайти компроміс між підвищенням ціни і тим, щоб для українців із невисокими доходами це не стало важким ударом.
«Важливим є питання спроможності оплачувати рахунки за газ українськими громадянами. Думаю, що для багатьох українців не важливо, скільки коштуватиме газ в країні, а важливо, скільки фактично вони платитимуть. Я шукаю вихід, щоб, з одного боку, обслуговувати зовнішні борги, а з іншого боку — щоб українці, у яких невисокі доходи, не відчули ніякого підвищення», — сказав він.
- Кабінет міністрів веде переговори з МВФ для отримання нового траншу макрофінансової допомоги. Однією з умов, на якій незмінно наполягає МВФ, є приведення ціни на газ для населення до рівня імпортного паритету.
- Ціна газу для населення (з урахуванням його транспортування) досягла близько 7 гривень за куб. м, при цьому ціна «блакитного» палива на вільному внутрішньому оптовому ринку становить 10-11 гривень за куб. м, а вартість газу на європейському ринку вже перевищила 300 доларів. за тисячу. куб. м (понад 8 гривень за куб. м, без урахування транспортування).
Раніше голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Дмитро Вовк заявляв, що приведення цін на газ для населення до ринкового рівня призведе до їх збільшення на 60-70%.