- рядові торговці (за допомогою брокерських організацій);
- інвестиційні фонди;
- центральні банківські структури;
- комерційні банки;
- фінансові організації різної спеціалізації.
З початку відкриття в сімдесятих роках минулого століття щоденний оборот торгівлі зріс з 5 мільярдів до більш ніж 5 трильйонів доларів, і експерти впевнено говорять про збільшення обсягів. Так, за деякими даними, до 2020 року в день на Форекс торгівлі буде обертатися близько 10 трильйонів доларів.
Суть заробітку досить проста — необхідно купувати активи за мінімальними цінами, і продавати максимально дорого. Але на практиці, звичайно, все набагато складніше, і для укладення дійсно вдалих угод трейдерам потрібно:
- враховувати десятки чинників, що змінюють вартість активів;
- володіти основами фундаментального аналізу;
- вміти користуватися опціями торгової платформи;
- стежити за тим, що відбувається в світі, і багато іншого.
Основні переваги валютного ринку
При всьому різноманітті способів вкладення інвестицій мільйони людей вибирають саме Форекс, і це цілком зрозуміло, адже цей ринок:
- Функціонує в цілодобовому режимі — коли закриваються торги на одній біржі, відкривається торгівля на інший, тому заробляти можна тоді, коли вам зручно.
- Має у своєму розпорядженні великою кількістю інструментів, що дозволяють укладати вигідні угоди, а також різноманітністю торгованих активів. Трейдер може сам вирішувати, на чому заробляти — на коливаннях валютних котирувань, дорогоцінних металах, нафти, акціях і т.д.
- Дозволяє купувати і продавати за лічені секунди.
- Дає можливість оперувати набагато більшими сумами, ніж є в наявності у трейдера — кожен брокер надає клієнтам кредитне плече, зобов'язуючи віддавати частину прибутку успішних угод.
- Не вимагає особистої присутності на торгах — ви можете відкривати і закривати ордера, сидячи у себе вдома, під час поїздки в громадському транспорті або на пікніку.
Ризики торгівлі
Як і будь-які інші, торгові операції на валютному ринку не приносять гарантованого прибутку. Частка ризику є завжди, і про це потрібно пам'ятати при організації своєї діяльності.
Forex характерна мінливість, обумовлена величезною кількістю чинників, які впливають на вартість активів. Це, перш за все, глобальні події в економіці і політиці, які публікуються постійно і можуть стати причиною різкого зростання і падіння котирувань. Сверхволатільность, з одного боку, дає шанс заробити чималі гроші за короткий проміжок часу, але при цьому ви так само легко можете все втратити, якщо не врахуєте в своєму прогнозі коливання під впливом новин.
Друга група ризиків стосується співпраці з брокерськими фірмами, без яких рядові гравці обійтися не можуть. На жаль, поряд з солідними компаніями є безліч злочинців, які обманюють клієнтів або просто пропонують недосвідченим трейдерам надзвичайно невигідні умови. Головні проблеми — фінансові втрати через завищений кредитного плеча, нульова маржа, невиконання ордерів, а також неможливість повернення вкладених коштів у разі банкрутства брокера. Мінімізувати ймовірність появи подібних проблем можна тільки одним способом — звертатися до перевірену фірму, уважним вивченням договору і грамотно підібраним портфелем.
Кілька рекомендацій трейдерам:
- перед початком реальної торгівлі обов'язково пройдіть навчання (як мінімум базовий курс від брокера) і потренуйтеся на демо-рахунках, щоб зрозуміти, як все працює, і відчути, як за секунду можна заробити або втратити значну суму;
- дуже серйозно поставтеся до вибору брокерської організації — основними орієнтирами є репутація, термін роботи на Форексі, розмір кредитного плеча, наявність цілодобової техпідтримки, простота поповнення депозиту і виведення коштів, зручність торгової платформи;
- постійно аналізуйте ринок — без прогнозування отримувати більшу і щодо регулярну прибуток не вийде, причому важливо не тільки вивчати матеріали експертів, а й самому орієнтуватися в ринкових події (відмінним помічником стане економічний календар);
- формуйте власну торгову стратегію;
- не ризикуйте даремно — хоча стиль торгівлі у кожного трейдера свій і стратегії бувають різні, але найрозумніше диверсифікувати активи, щоб в разі невдачі збитки від одних угод компенсувалися прибутком за іншими.
Форекс дає масу можливостей для примноження капіталу, і ці прості поради допоможуть ними правильно скористатися.