Можна сказати, що «бої місцевого значення» великих експортерів та імпортерів тривали всю сесію, але в кінцевому підсумку — кожна з груп клієнтів залишилася при своїх.

З одного боку — продавці валюти в своїх спробах подорожче продати власну валюту дуже розраховували на зростання ліквідності в системі (коррахунки банків на ранок понеділка зросли відразу на 6,7 млрд гривень) та на активну гру «на підвищення» з боку спекулянтів. Але цього не сталося. Покупці виявилися досить вибагливі й скупі, не погоджуючись на гру «хто купить дорожче?».

З іншого боку — покупці, які сподівалися на те, що продавці та спекулянти, наштовхнувшись на млявий попит, потім знизять свої апетити. Але цього теж не сталося. «Задешево» валюту продавати бажаючих не було, а обсяги обов'язкового продажу не особливо «давили» на ринок та не підштовхували експортерів бути більш поступливими по курсу.

В кінцевому підсумку ринок досить швидко знайшов компромісний варіант по долару в межах 26,16-26,19 гривень і в цьому вузькому коридорі й прибував фактично всю сесію понеділка.

Обсяги торгів також не виправдали надій спостерігачів — всього 313,18 млн доларів при укладенні 444 угод, що досить середній показник для початку робочого тижня.

Більшість угод на міжбанку у понеділок за даними ВалКлі пройшло у межах коридору 26,1652-26,1751. НБУ не виходив на ринок в публічному форматі аукціону.

Головні події 14 травня на міжбанку:

1. «Топтання на місці» котирувань долара — з ранкових 26,16/26,19 до 26,17/26,19 гривень до кінця сесії;

2. Нацбанк не виходив на торги в більш публічному форматі аукціону;

3. Зареєстровано 444 угод на суму $313,18 млн за середньозваженим курсом 26,1712.

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram