1) проведенням податкових платежів у клієнтів;

2) перерахуваннями компаніям сум відшкодування ПДВ з боку Держказначейства і станом ліквідності у банківській системі;

3) діями Нацбанку на торгах.

Психологічно на курс може тиснути і фактор наближення розрахунків з іноземцями, які купили українські короткострокові облігації. Ці суми Мінфін України повинен почати гасити з третьої декади квітня і банкіри чекають потенційного рішення своїх іноземних клієнтів. Якщо вони вирішать «перевкластися» в гривневі папери України - попит на валюту сильно не зросте, але якщо вирішать проконвертувати отримане в валюту - котирування долара потенціально підуть вгору.

За нашими даними, почалися активні перерахування коштів з рахунків Держказначейства на рахунки клієнтів, що збільшує ліквідність у системі. Вона знову зросла - на ранок четверга коррахунки складають вже 55,1 млрд. Це знову працює проти гривні на руку спекулянтам.

Спостерігаючи зростання котирувань - експортери будуть активні тільки в частині обов'язкових продажів, продаючи те, що у них залишається після цього - лише в межах, необхідних для розрахунків з бюджетом та ведення поточної господарської діяльності. Це знижує обсяг пропозиції на фоні збереження попиту на валюту і також працює проти гривні.

Нацбанк у разі коливань за курсом вище 26,3 гривень за долар почне працювати з його продажем  через систему Matching.

На перекосах попиту і пропозиції сьогодні будуть заробляти як продавці, так і спекулянти, намагаючись зіграти «на підвищення». Курс долара буде перебувати в межах коридору 26,18-26,35 гривень з перевагою попиту на валюту.

За нашими прогнозами обсяги операцій складуть до 480 млн доларів при укладанні до 660 угод.

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 25,80-26,12 і продаж 26,10-26,40 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 25,95-26,04 гривень та продаж 26,10-26,18 гривень.

Про тенденції на торгах за 18 квітня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю - подивитися тут.

Моніторинг настроїв ринку:

За офіційним і міжбанківським курсом настрої респондентів щодо перспектив гривні на найближчі дні залишаються в міру позитивними для нацвалюти:

За офіційним курсом 27% (вчора було 30%) респондентів вважають, що долар буде нижче 26,00 гривень. 73% опитаних поки впевнені в його довгостроковому поверненні вище 26,01 гривень.

За міжбанківським курсом 21% (18 квітня було 38%) респондентів вважають, що курс опуститься нижче 26,00 гривень. 79% - очікують його довгострокового закріплення вище 26,01 гривень.

Прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара на завтра ви можете залишити тут:

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram