Про це йдеться у повідомленні Фонду.

Як зазначається, об’єктом шахрайських дій стала нежитлова будівля, розташована у Полтаві за адресою вул. Комсомольська (Стрітенська), 23, яка належить ПАТ «ВіЕйБі Банк» на праві приватної власності ще з 2006 року. У червні 2014 року будівлю було передано в іпотеку Нацбанку, про що до реєстру речових прав внесено відповідний запис.

Однак, 27 березня 2018 року стало відомо про те, що, невстановленими особами шляхом несанкціонованого використання електронного цифрового підпису державного виконавця одного з відділів державної виконавчої служби у Харківській області було припинено арешт та іпотеку нерухомого майна.

При цьому, заяву на проведення цих реєстраційних дій, начебто, було подано самим ПАТ «ВіЕйБі Банк».

Проте, уповноважена особа Фонду наголошує, що будь-яких заяв про внесення записів до Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна не надавалось.

Попри це вже 28 березня 2018 року державним реєстратором одного з комунальних підприємств на території Полтавської області до Реєстру речових прав на нерухоме майно було зареєстровано право власності на майно за приватною фірмою – ТОВ «Торговий дім «Делікатеси Київщини» на підставі явно підробленого Акту прийому-передачі майна від ПАТ «ВіЕйБі Банк».