Працювати в ньому користувачі депозитарних послуг Національного банку можуть вже від сьогодні.
Новий програмний комплекс зберігає повний набір функціональності, яка забезпечувалась системою «ОВДП-онлайн2», та водночас передбачає нові функціональні можливості для учасників ринку.
Однією з основних новацій осучасненого програмного забезпечення є можливість відкриття так званих «сегрегованих рахунків» – окремих персоніфікованих рахунків для всіх типів депонентів на рівні депозитарію Національного банку.
Також система передбачає можливість переведення депонентів з агрегованих рахунків на відкриті сегреговані рахунки депонентів.
«Це допоможе одночасно і спростити ведення обліку цінних паперів, і підвищити надійність збереження інформації про права на цінні папери клієнтів», — йдеться в повідомленні НБУ.
Також завдяки системі «Депозитарій НБУ» стало можливим використання нових моделей розрахунків учасників фондового ринку при роботі з державними цінними паперами.
Зокрема, це програмне забезпечення уможливило проведення операцій за принципом «оплата проти поставки цінних паперів», який передбачає, що право власності на цінні папери переходить до нового власника виключно після здійснення оплати.
Ця нова модель розрахунків виступає надійною альтернативою розрахункам через Розрахунковий центр (РЦ) і створить передумови для анонсованого раніше скасування монополії РЦ на здійснення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів.
Також в новій системі передбачена можливість проведення операцій за принципом «поставка цінних паперів без оплати», коли сторони не вимагають гарантій розрахунків з боку інфраструктури фондового ринку та врегульовують їх порядок умовами договору.
Крім того, в новому програмному забезпеченні реалізована можливість проведення операцій з облігаціями зовнішніх державних позик, які зараховуються для обліку та обігу на території України через систему кореспондентських відносин Депозитарію Національного банку з міжнародним депозитарієм (Clearstream Banking Luxembourg).