Аналітики міжнародного пошукача нерухомості Flatfy.com проаналізували * для «Мінфіну» середні ціни на оренду житла в Києві ті інших великих містах країни.
У перший місяць весни в деяких районах столиці помітно підросли ціни на оренду трикімнатних квартир. Наприклад, в Оболонському районі зростання склало 8% проти лютого, в Шевченківському — 6%. А ось в Печерському районі наймані «трьошки» подешевшали — «мінус» 6%. Таку ж динаміку показали і «двушки» в Голосіївському (-6%) і Подільському (-7%) районах.
Істотно дорожче ніж в лютому стала оренда житла в Харкові. Цікаво, що тут ціни виросли найбільше на трикімнатні квартири — на 18%. Найменше подорожчали однокімнатні — на 5%.
У північному регіоні ціни на оренду майже не змінилися. Виняток — Суми, де «трьошки» подешевшали на 27%.
Серед міст центральної України ціни на оренду зросли в Дніпрі і Кропивницькому.
* Всього по містах сумарно було оброблено 1 009 659 пропозицій. При розрахунках виключалися 10% найнижчих і найвищих цін, щоб зменшити вплив спекуляцій.
** Ціна пропозиції може відрізнятися від суми угоди. Перевірити, за якою ціною квартира була орендована насправді, неможливо.
У таблицях наводиться не середнє значення, а медіана вибірки, яка більш об'єктивно відображає ситуацію. По-перше, в базу потрапляє велика кількість фейкових оголошень із заниженими цінами. Трапляються, наприклад, пропозиції по 100 грн. Але, зрозуміло, ця інформація не відповідає дійсності. Таким чином люди привертають увагу і хочуть опинитися в перших рядах при фільтрації оголошень від найдешевшого до найдорожчого. Тому при розрахунку медіанної ціни такі оголошення в розрахунок не приймаються.
По-друге, значна частка пропозицій припадає на непізнані географічно оголошення. Наприклад, коли власник вказує некоректну адресу (помилився в букві, в адресі і т.д.), система не може його розподілити в конкретний район. Однак такі пропозиції враховуються в середній ціні по місту.