Досить стримано поки проявили себе нерезиденти. Це, мабуть, пов'язано з тим, що розрахунки за ОВДП по аукціону Мінфіну повинні проходити завтрашнім днем ​​і ті з них, хто стане власником українських паперів на цьому розміщенні вирішили продати валюту у середу.

В цілому на ринку відчувалася деяка перевага пропозиції валюти на попитом — особливо в перші півтори години сесії, але ближче до 12 годин великі імпортери поступово своїми покупками вже закривали майже весь обсяг пропозиції. Це і призвело до певного зростання котирувань долара ближче до обіду і відразу після нього. Та й спекулянти вже дуже сильно не продавлювали вниз валютні котирування, вважаючи за краще працювати в форматі в «дві сторони».

НБУ не виходив на торги в більш публічній формі аукціону по скупці сформованого невеликого надлишку долара, чому не дав особливо зрозумілих сигналів ринку по «відношенню» регулятора до зміцнення гривні на міжбанку.

Проте сьогоднішні торги можна розглядати як успішні для гривні з точки зору збільшення обсягу операцій (зросли на 20,2% в порівнянні з вчорашньою сесією — до 365,96 млн доларів), так й за рахунок формування тренда по падінню котирувань долара (за день знизився з 26,40 / 26,44 до 26,32 / 26,36 гривень).

Хід торгів:

У перші 45 хвилин сесії пропозиція активно перевищувала попит, що призвело до падіння котирувань долара з ранкових декларативних 26,40 / 26,44 гривень до 26,28 / 26,35.

Ближче до 11 години за рахунок виходу основних учасників торгів — ситуація поступово вирівнялася в межах компромісного коридору 26,28-26,29 / 26,32-26,33 гривень за доллар.На такому рівні котирувань і пройшла практично вся активна фаза торгів. Тільки після обіду — на поодиноких угодах — валюти стало не вистачати, що призвело до зростання курсу до 26,32 / 26,37 гривень майже до самого закінчення сесії.

Завершилися торги невеликою корекцією курсу — 26,32 / 26,36 гривень за рахунок проведення малих за обсягами операцій кількома дрібними операторами ринку. Основна частина угод за даними ВалКлі пройшла у межах коридору 26,3009-26,32.

Гривня змогла зміцнитися на міжбанку, але основні події ще явно попереду і говорити про стійкий тренд по падінню долара поки рано. Це стане зрозумілим завтра, коли зіграє / не зіграє основна частина нерезидентних продажів валюти (з тих, хто наважився купити сьогодні на аукціоні Мінфіну ОВДП), а також продовжиться скидання валюти з боку клієнтів під бюджетні платежі.

Поки ж великі експортери не особливо «впечатлились» сьогоднішнім зниженням курсу і продовжували притримувати валютні продажі до останнього, сподіваючись на зміну тренда протягом дня. А великі імпортери також не особливо намагалися «тиснути» на котирування донизу, побоюючись викупу валюти іншими покупцями. Це призводило до їх зговірливості за курсом і утримало долар від більш серйозного подальшого просідання на українському міжбанку.

Головні події 20 березня на міжбанку:

1. Курс долара знизився на 8 копійок — з ранкових 26,40 / 26,44 до 26,32 / 26,36 гривень до кінця сесії;

2. Нацбанк не виходив на торги в більш публічній формі аукціону;

3. Зареєстровано 588 угод на суму $ 365,96 млн по середньозваженому курсу 26,3011.

Слідкуйте за цікавими та ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram