Ось основні причини:
1.Активна фаза бюджетних платежів клієнтів. Це змусить збільшити обсяги продажу валюти експортерами. Однак з боку попиту поки просідання немає. Імпортери як і раніше активні зі скупкою і поглинають практично всі пропозиції валюти, що дозволяє продавцям не дуже-то поспішати з продажем і бути непоступливими за курсом. Але в цілому — період податкових проплат традиційно допомагає гривні на валютному ринку;
2. Проведення сьогодні планового аукціону Міністерства фінансів України з розміщення ОВДП. Нерезиденти і самі фінустанови проявляють інтерес до цих паперів і будуть в ньому брати участь. При вдалому розміщенні — покупцям знадобиться гривня і вони будуть активно продавати валюту як сьогодні (під саме розміщення), так і завтра (день розрахунку за придбані облігації). Якщо ж компроміс по прибутковості паперів досягнутий не буде — великих вливань валюти на міжбанк не відбудеться. Але ми оптимісти і за деякими ознаками рухів на фондовому ринку, наш прогноз — папери будуть продані в межах всього запропонованого Міністерством фінансів обсяга. А тому — валюта покупців ОВДП вийде сьогодні і завтра на торги;
3. Різниця між готівковим і міжбанківським валютними курсами скоротилася, що на фоні стриманого попиту на валюту — скорочує спекулятивний інтерес до переливів валюти з міжбанку на готівковий ринок. Це зменшує попит на валюту і на міжбанківському ринку теж;
4. Певні скачки котирувань на ринку можуть бути пов'язані з міжнародним фактором — наближенням засідання ФРС (чекають підвищення на 0,25% процентної ставки, що посилить позиції долара) і чутками про швидку зміну політики ЄЦБ щодо викупу активів на фінансовому ринку Європі (це може зміцнити євро). Тому ймовірність ралі по парі євро / долар на міжнародних ринках наближається до 100% і це буде негайно відбиватися і на котируваннях цих валют щодо гривні на нашому ринку;
5. Проти гривні як і раніше працює фактор великих залишків на коррахунках банків. На ранок вівторка вони дещо знизилися, але все одно залишаються на дуже високому рівні — 56,1 млрд. Що дає спекулянтам можливість «поганяти» курс в ту чи іншу сторону, підлаштовуючись під дії великих гравців.
«Мінфін» очікує 20 березня обсяг операцій на валютному ринку в межах до 450 млн доларів при укладенні до 650 угод із загальним трендом на зміцнення гривні. Можливий вихід Нацбанку з викупом надлишку долара на торгах. Котирування американської валюти будуть перебувати в межах 26,20-26,35 гривень за постійної реакції пар долар / гривня і євро / гривня на події на міжнародних ринках.
Ситуація на готівковому валютному ринку:
Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 26,18-26,40 і продаж 26,36-26,80 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,33-26,40 гривень і продаж 26,47-26,55 гривень.
Про тенденції на торгах за 19 березня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю — подивитися тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
За офіційним і міжбанківським курсом настрої респондентів залишилися фактично на вчорашньому рівні щодо перспектив гривні на найближчі дні.
49% (вчора було 48%) респондентів вважають, що курс Нацбанку буде нижче 26,25 гривень, 51% прогнозують його довге закріплення вище 26,26 гривень.
47% респондентів (у понеділок таких було 49%) впевнені, що ринковий курс міжбанку повернеться до рівня нижче 26,25 гривень. 53% впевнені в довгій затримці курсу долара вище позначки в 26,26 гривень.
Поки ми не будемо поспішати зі зміною шкали з основним порогом опитування на рівні в 26,25 гривень за долар, тому що прогнозуємо потенційне зміцнення гривні сьогодні і завтра.
Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram