Про це йдеться у повідомленні регулятора.
«Поповнення міжнародних резервів протягом лютого відбувалося насамперед за рахунок інтервенцій на валютному ринку. Приплив капіталу нерезидентів разом із збільшенням надходжень валютної виручки від експортерів на тлі збереженням сприятливої кон’юнктури на світових ринках позитивно вплинув на пропозицію валюти на міжбанківському ринку. Це дало можливість НБУвикуповувати надлишок валюти з ринку для поповнення резервів, не протидіючи зміцненню обмінного курсу гривні», — йдеться у повідомленні.
Як зазначається, за підсумками лютого НБУ купив на міжбанківському ринку $426,9 млн, у тому числі $222 млн - заінтервенціями у формі запиту найкращого курсу.
Крім того, Нацбанк продав $30 млн за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу.
Таким чином, чиста купівля валюти Нацбанком становила $396,9 млн.
Також у лютому до резервів надійшло $137,4 млн від розміщення Урядом ОВДП, деномінованих в іноземній валюті.
Разом з тим, у лютому було здійснено платежі Уряду та Нацбанку за державним боргом в іноземній валюті на суму $536,8 млн.
Зокрема, $465,9 млн було сплачено на користь МВФ. Ще $70,9 млн булоспрямовано на обслуговування і погашення державного боргу в іноземній валюті, з них $16 млн – на обслуговування ОВДП в іноземній валюті.
Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму $41,9 млн.
В цілому, станом на 1 березня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,5 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Нацбанку.