Про це заявив голова Нафтогазу Андрій Коболєв на засіданні Ради національної безпеки і оборони України, повідомляє Уніан.

«Що пропонується? Є план дій, затверджений наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 2 листопада 2015 року. Цей план дій передбачає введення спеціального режиму споживання газу, коли підприємства, які мають альтернативні види палива, переходять на альтернативні види, й доводиться працювати з компаніями теплової генерації зі зменшення споживання газу приблизно на 5-10%. Ми вважаємо, що цих заходів має вистачити, для того щоб не створювати дефіцит газу в системі й виключити ситуацію, до якої, як ми вважаємо, Газпром нас підштовхує, щоб скористатися транзитними потоками газу», — сказав Коболєв.

Читайте також: Нафтогаз прокоментував відмову Газпрому постачати газ в березні

Він запропонував Міністерству енергетики запустити цей план в дію починаючи з суботи, третього числа.

«На друге число у нас ресурс газу зараз закуповується, він порівняно дорогий, але ми його перекриємо. Субота-неділя — це та зона ризику, за яку ми переживаємо технологічно», — додав він, зазначивши, що після 4 березня очікується потепління, й споживання газу знизиться.

Голова «Нафтогазу» наголосив, що юридично Україна має право використовувати газ, який йде з Росії, оскільки він оплачений. При цьому проблема полягає в тому, що саме таких дій очікує Газпром, «щоб із точки зору піару сказати європейцям: дивіться, знову беруть російський газ».

Читайте також: Нафтогаз виграв суперечку з «Газпромом»

Коболєв повідомив, що така ситуація викликана значним похолоданням в останні дні, через що в Україні спостерігається рекордне добове споживання газу — 200 млн куб. м, при цьому 18 млн куб. м газу стали дефіцитом, який міг бути перекритий завдяки поставкам газу з Росії.

Він також зазначив, що цей дефіцит буде частково перекритий купівлями газу за високими цінами з європейського напрямку, додавши, що ці рахунки будуть виставлені «Газпрому» за невиконання контракту.

«При цьому ми все одно очікуємо, що приблизно 10 млн куб. м газу на добу буде очікуваним дефіцитом, який ми зараз перекрити не можемо», — сказав Коболєв.