Чому це вигідно?
Кредитування P2P (peer-to-peer) по-іншому називають одноранговим або кредитуванням рівних. Як випливає з назви, позичальниками та інвесторами найчастіше виступають фізичні особи. При цьому між ними відсутній посередник у вигляді банку, що дозволяє встановлювати адекватні процентні ставки і визначати оптимальну суму вкладу.
Онлайн-майданчики надають можливість диверсифікувати вклади, інвестуючи потроху в різні заявки. Ті, хто вирішують фінансувати, можуть вибудовувати власну стратегію, спираючись на кредитні рейтинги позичальників. У позичальників натомість з’являється реальна можливість отримати необхідну суму без зволікань і під прийнятний відсоток.
А як у них?
Першопрохідцями у світі P2P-кредитів виступили Велика Британія і США. Перший такий майданчик був створений 2005 року і передбачав виключно споживчі позики. На сьогодні спектр доступних кредитів не обмежується нічим, на онлайн-майданчики приходять великі компанії, зростає потреба в корпоративному фінансуванні.
Популярність цього напрямку відзначають і експерти. Так, 2012 року, через кілька років після великої фінансової кризи, світовий обсяг P2P-кредитування становив приблизно 1,2 млрд доларів. У 2017 році аналітики називали цифру 64 млрд доларів. А до 2020 року, за прогнозами компанії Morgan Stanley, ринок досягне вже 300 млрд дол.З 2016 року, коли за рівноправним кредитуванням стали все частіше звертатися представники малого і середнього бізнесу, цей фінансовий сектор почав стрімко зростати — на 53% за рік. Зараз аналітики говорять вже про 120% середньорічного приросту. І причин для зупинки наразі не спостерігається.
P2P-кредитування стало доступне українцям
В Україні цей ринок тільки починає розвиватися. На нього звертали увагу банки, але через падіння рівня довіри до банківської системи в цілому спроба успіху не мала. Повинна була з’явитися незалежна платформа прямого кредитування (від людини до людини). Першою в Україні платформою прямого Р2Р-кредитування без посередників став FinHub. Вивчивши найкращий світовий досвід успіхів і помилок, компанія змогла створити висококласний сервіс, який є реальною альтернативою традиційному кредитуванню. Безпечний процесінг платіжних засобів з використанням найсучасніших технологій здійснюється спільно з партнерами TASLink і АТ «ТАСКОМБАНК».
Позичальникам звертатися до FinHub вигідно тому, що:
- можна оформити як довгостроковий (до 15 тис. грн до 1 року), так і короткостроковий (до 5 тис. грн до 30 днів) кредит
- вартість кредиту значно нижча в порівнянні з сервісами онлайн-кредитів і банками;
- немає необхідності навіть виходити з дому — процедура оформлення заявки, скорингу та нарахування коштів проходить онлайн;
- для оформлення потрібні лише паспорт та ІПН;
- відсутні приховані платежі, комісії тощо, що зазвичай пропонують банки і що впливає на суму кредиту;
- погашення позики також проводиться онлайн через особистий кабінет.
Інвесторам працювати з FinHub вигідно тому, що:
- реальний сучасний і простий спосіб примноження своїх доходів (прибутковість до 300% річних);
- велика кількість заявок дозволяє диверсифікувати ризики;
- інвестиції від 500 грн;
- недобросовісні позичальники відсіваються на етапі автоматичного скорингу від FinHub;
- у заявках на кредит доступні всі ключові дані (соціально-демографічні параметри, рівень доходів тощо), що дозволяють вибудовувати зважену інвестиційну стратегію.
Завдяки FinHub українці зможуть повною мірою оцінити переваги нового виду фінансових послуг — Р2Р-кредитування. Ефективність цього напрямку визнав весь світ, економічно взаємодіяти безпосередньо, використовуючи національну валюту, тепер зможуть і мешканці України.
Ласкаво просимо в сучасність ринку фінансових послуг.
Реєструйтеся на першій в Україні платформі прямого Р2Р-кредитування без посередників FinHub вже сьогодні https://finhub.ua/.