Більш того, швидше за все психологічний бар'єр в 27 гривень буде пройдений, після чого викуп валюти великими нафтотрейдерами і самим НБУ не дасть котируванням сильно обвалитися.

Причин такої поведінки курсу декілька: 1) з одного боку - значне зростання залишків на коррахунках банків з п'ятничних 35,9 млрд гривень відразу до 46,4 млрд - дозволяє спекулянтам вже поступово розгойдувати курс, підлаштовуючись під дії великих гравців; 2) з іншого - активне зниження курсу минулого тижня створює психологічний настрой міжбанку на подальше падіння курсу і основні покупці - учасники ринку, спочатку дочекаються зниження котирувань нижче бар'єру в 27 гривень і тільки потім поступово будуть скуповувати валюту, що й не дасть котируванням сильно знизитися.

Нацбанк зазвичай спробує поповнити ЗВР за рахунок викупу надлишку долара на міжбанку, причому може це зробити як в менш публічному форматі «запиту кращого курсу» у обраній двадцятки банків, так і через аукціон.

«Мінфін» не виключає і виходу на ринок нерезидентів з продажем деяких сум валюти під ті нові контракти купівлі ОВДП, які вони підшукують на вторинному ринку, але масового «зливу» валюти з їх боку поки вже не спостерігається.

Допоможуть гривні і продажі металургів та аграріев. У перших йде звичайний господарський процес і гривневі ресурси їм потрібні для поточної діяльності та авансових виплат персоналу за перші півмісяця лютого, а другі - поступово починають готуватися до весняних польових робіт.

Продовжує кілька «дивувати» готівковий ринок, який намагається «жити своїм життям». Незважаючи на зниження долара весь минулий тиждень - котирування прийому і продажу знижуються вельми неохоче і обережно. Це говорить про те, що готівковий ринок продовжує «не вірити» в подальше значне просідання курсу і поки працює в форматі «в дві сторони», підлаштовуючись під платоспроможний попит ринку.

На сьогодні Мінфін очікує курсові коливання в межах коридору 26,90-27,05 гривень при укладанні до 590 угод на суму до 400 млн доларів.

Ситуація на готівковому валютному ринку:

Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 26,80-27,15 і продаж 27,15-27,40 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,10-27,25 гривень та продаж 27,29-27,35 гривень.

Про тенденції на торгах за 9 лютого можно прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю - подивитися тут.

Моніторинг настроїв валютного ринку:

За офіційним курсом настрій респондентів залишається оптимістичним для гривні, а частина опитаних продовжує розглядати варіант падіння курсу долара нижче 27 гривень.

25% респондентів вважають, що курс Нацбанку буде нижче 27,00 гривень. 75% не виключають його довгострокового закріплення понад 27,01 гривень.

Трохи оптимістичніше прогнози безготівкового курсу на міжбанку. 29% опитаних припускають подальше падіння котирувань на міжбанку до рівня нижче 27,00 гривень. 71% все ж прогнозують курс вище 27,01 гривні за долар.

Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram