Загрозою для гривні будуть:

1) Нові вливання ПДВ-відшкодувань клієнтам. Це як і раніше знижує бажання експортерів активно продавати валюту на фоні поступового зростання попиту з боку великих покупців;

2) Фактор закінчення місяця. Сьогодні більшість великих компаній буде закривати свої основні операції по валюті на 1-е число (на останній день їх ніхто не залишає). І це може призвести до неочікуваного виходу на ринок п'яти-семи великих покупців, що змінить співвідношення попиту і пропозиції на торгах. Але і у експортерів теж є потреба у закритті свої господарських розрахунків в межах країни, а тому - їм потрібна гривня і обсяги продажів валюти можуть зрости . У в будь-якому випадку - ми прогнозуємо зростання обсягу операцій і різноспрямований рух котирувань в період сесії.

Що може підтримати подальше зміцнення гривні:

1) Істотне зниження залишків на коррахунках банків. Якщо ще на ранок минулої п'ятниці вони досягали 71,5 млрд гривень, то на сьогоднішній ранок вони опустилися до 45,7 млрд, що вже не так тисне на курс;

2) Закріплення понижуючого тренда по курсу долара на торгах, починаючи з кінця минулого тижня і особливо вчора, коли долар просів відразу на 27 копійок. Це підтримує подальші очікування ринку на зміцнення гривні і забезпечує скидання валюти частиною клієнтів, які побоюються подальшого падіння курсу. У Нацбанку знову в цьому випадку з'явиться шанс поповнити раніше витрачені валютні резерви, що в той же час час сповільнить падіння котирувань і вирівняє попит і пропозицію на торгах;

3) Продовження розпочатої з неділі «гри на пониження» на готівковому ринку поповнює міжбанк пропозицією валюти. Викуповуючи долар у громадян, банки поспішають продати його через міжбанк поки курс не знизився і там. Таким чином - тренд на зниження зберігається на всіх сегментах валютного ринку.

4) Скидання валюти деякими великими гравцями міжбанківського валютного та ресурсного ринку з метою купівлі державних цінних паперів з підвищеною прибутковістю після зростання облікової ставки до 16%.

За розрахунками «Мінфіну», обсяги операцій на торгах у вівторок складуть до 440 млн доларів при здійсненні до 590- 680 угод. Ринок як і раніше залишиться повністю залежним від дій і курсових інтересів великих гравців. Ми прогнозуємо подальше зниження котирувань по долару в межах коридору 27,95 -28,10 гривень. Масштабна «гра на пониження» продовжиться. І не виключаємо виходу НБУ на ринок з купівлею долара через «запит кращого курсу».

Ситуація на готівковому валютному ринку:

Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 27,80-28,00 і продаж 28,05-28,40 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,80-27,90 гривень та продаж 28,08 -28,15 гривень.

Про тенденції на торгах за 29 січня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю - подивитися тут.

Моніторинг настроїв валютного ринку:

За офіційним курсом настрої респондентів продовжують істотно поліпшуватися для гривні. Вже 69% (вчора було 51%) вважають, що курс Нацбанку буде істотно нижче 28,75 гривень. 31% поки що не виключають його повернення вище 28,76 гривень.

Поліпшили по гривні свої очікування респонденти і за прогнозом безготівкового курсу на міжбанку. 65% (в понеділок таких було 56%) опитаних передбачають довгострокове повернення котирувань на міжбанку до рівня - нижче 28,75 гривень. Але поки 35% ще раніше прогнозують швидке повернення курсу до позначки вище 28,76 гривень за долар.

Як ми і попереджали - через істотне падіння котирувань долара на міжбанку за останні дні - «Мінфін» із задоволенням знижує з сьогоднішнього дня основний поріг опитування. Ризикнемо це зробити навіть не до 28,50 гривень, а відразу до 28,25 гривень.

Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram