«Підвищення ставки показує, що НБУ як і раніше сфокусований на стійкому зниженні інфляції… Незалежна і надійна грошово-кредитна політика, а також прихильність центробанку збереженню гнучкості обмінного курсу, сприяє підвищенню стійкості економіки до зовнішніх шоків, поліпшенню споживчої довіри і інших макроекономічних показників», — повідомляє міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings, передає Інтерфакс-Україна.
Експерти рейтингового агентства додають, що наявність стабільної та ефективної монетарної політики особливо важливо на тлі затримки в залученні чергового кредитного траншу Міжнародного валютного фонду (МВФ).
На їхню думку, призначення голови Нацбанку, на посаду якого був висунутий нині виконуючий обов'язки голови правління Яків Смолій, посилить впевненість у стабільності політики центробанку. У той же час, ефективність зусиль НБУ в стабілізації інфляції, буде також залежати від фіскальної політики уряду і від залучення чергового траншу МВФ.
Fitch при цьому не має будь-яких певних очікувань щодо терміну залучення Україною чергового траншу МВФ, прогнозує, що фінансування в сумі $1,9 млрд буде отримано в поточному році.
Разом з тим агентство зазначає невизначеність щодо залучення наступного після цього траншу, зважаючи на майбутні в 2019 році президентських і парламентських виборів і зниження на цьому тлі політичної волі проводити реформи.
«Майбутні найближчим часом виплати за зовнішніми борговими зобов'язаннями бачаться здійсненними. У той же час, збереження співпраці з МВФ та іншими багатосторонніми кредиторами є ключовим фактором для забезпечення доступу України до зовнішнього фінансування, особливо на тлі зростання держвидатків на обслуговування зовнішніх зобов'язань в 2020-2021 рр», — йдеться в повідомленні Fitch.
Fitch також зазначає, що рішення НБУ слабо відіб'ється на рейтингованих агентством українських компаніях, оскільки більшість таких компаній залучає фінансування в іноземній валюті і орієнтовані на експорт, крім ДТЕК.