Про це повідомляє Finclub.
Глава правління Піреус банку Сергій Наумов підрахував, що аграрії вже залучили 1,2 млрд грн за допомогою агророзписок.
«На сьогоднішній день вже більше половини погашено, і немає поки жодного випадку неповернення», — заявив він.
За його словами, поштовхом для популяризації агророзписок стане скасування мораторію на продаж сільгоспземель.
«Ми для себе вирішили, що ми туди йдемо. Уже розробили стандарт продукту, з лютого починаємо. Починаємо з обсягів 1-5 млн грн», — заявив Наумов.
На думку директора департаменту клієнтів малого та середнього бізнесу Кредобанку Ірини Груй, аграрна розписка може стати надійною альтернативою товарного кредиту, а також може замінити вексель при розрахунках за продукцію.
Кредобанк ще не запустив аграрні розписки, але в найближчі місяці банк має намір прийняти рішення про приєднання до проекту.
Ще одним затребуваним для аграріїв інструментом є лізинг.
«Кредит і лізинг конкурують, перетинаються в основних цілях, але є істотна різниця — чи хоче клієнт, щоб об'єкт фінансування був у його власності», — вважає Груй.
За її оцінками, дві третини клієнтів залишаються консервативними і вважають за краще мати техніку тільки на балансі свого підприємства.
При цьому за класичним кредитом банки готові дати більш низьку ставку.
«Лізинг дорожчий. Оскільки майно залишається у нас на балансі, ми можемо не настільки глибоко оцінювати фінансове становище клієнта, запитувати менше документів, швидше приймати рішення. Якщо для клієнта ціна є вирішальним чинником, то він буде віддавати перевагу класичному кредитуванню», — пояснила Груй.