Сценарій 1 (базовий)
В першому кварталі очікується зменшення обсягів виручки від експортерів через зниження цін на продукцію ГМК на світовому ринку.
Малоймовірним видається відновлення фінансування України з боку МВФ та інших західних партнерів у І кварталі2018 року.
Попередні фактори, разом із сезонною активізацією імпортерів та підвищенням соціальних стандартів, будуть здійснювати тиск на гривню, що стимулюватиме девальвацію національної валюти до 29 UAH/USD (максимальна межа) в І кварталі 2018 року.
Відновлення позицій гривні на валютномуринку очікується в ІІ та ІІІ кварталах 2018 року до рівня 28-27 UAH/USD.
Рівень інфляції є основним показником, яким керується НБУ у своїй монетарній політиці. Відхилення інфляційних показників від цільових значень наприкінці 2017 року спричинило значне посилення боротьби з ростом цін з боку НБУ через підняття облікової ставки з 12,5% до 14,5%. Ці суттєві монетарні важелі, застосовані НБУ, формують підґрунтя для збереження незмінної облікової ставки НБУ на рівні 14.5%, а ставки дохідності ОВДП з погашенням у 2019-2020 рр., залишаться в межах 15.5% — 16.5% протягом I кварталу 2018 року.
Сценарій 2 (песимістичний)
Невиконання зобов’язань перед МВФ стосовно впровадження низки важливих реформ, зменшення інтенсивності боротьби з корупцією можуть закласти підґрунтя для ще більшого відтермінування отримання траншів від МВФ у 2018 р.
Відсутність позитивної динаміки в питанні підтримки західних партнерів може унеможливити залучення додаткових фінансових ресурсів урядом та державними підприємствами через єврооблігації. З іншого боку, уряд може піти на збільшення соціальних видатків.
Ці фактори разом із сезонним тиском на гривню можуть спричинити девальвацію гривні вище нашого верхнього діапазону (29 UAH/USD).
Інфляційний тиск за рахунок девальвації національної валюти спонукатиме НБУ до подальшого збільшення облікової ставки. У такому випадку, ставки дохідності за ОВДП з погашенняму 2019-2020 рр. можуть зрости до рівня 16,5%-17.5%.