Редактори європейського видання Майк Бутчер і Джош Костін з посиланням на різні джерела стверджують, що Telegram може провести ICO вже в березні 2018 року, повідомляє AIN.

Спершу Telegram збирається запустити pre-ICO, де може залучити $500 млн. Загальний обсяг токенів, виставлених на продаж, буде коштувати $3-5 млрд. Однак, цифри можуть зміниться ближче до безпосереднього розміщення.

Великим інвесторам, які зможуть взяти участь в попередньому продажі токенів, доведеться заплатити реальними грошима, а не криптовалютою. Мінімальний чек становитиме $20 млн. Серед перших інвесторів, які висловили зацікавленість, в TechCrunch назвали російську Mail.Ru Group. Але пізніше, в коментарі VC.ru, компанія спростувала цю інформацію.

Власна криптовалюта

ICO потрібно месенджеру, щоб запустити власну блокчейн-платформу «третього покоління» Telegram Open Network, яка послідує за біткоіном і ефіромом. Згідно з документами, які потрапили в розпорядження TechCrunch, криптовалюта месенджера Павла Дурова буде називатися Gram.

Telegram планує зберегти за собою «принаймні 52%» з усіх 200 млн Gram, щоб захиститися від спекулятивної торгівлі і зберегти гнучкість. При цьому 4% нової криптовалюти зарезервують за командою розробників месенджера. Решта 44% продадуть публічно і приватно.

Gram буде торгуватися на зовнішніх біржах і використовуватися для розрахунків користувачами всередині Telegram. Запуск власного гаманця месенджера намічений на жовтень-грудень 2018 року. Джерела видання стверджують, що Telegram дозволить зберігати в гаманці як власну валюту, так і реальні гроші.

За допомогою платежів у внутрішній криптовалюті користувачі Telegram зможуть без комісії приватно пересилати кошти через кордони, здійснювати мікроплатежі, недоступні для кредитних карт через високі комісії та інше. При цьому, призначена для користувача база месенджера в 180 млн чоловік може зробити Gram однією з найбільш популярних криптовалют.

Telegram Open Network

Згідно 132-сторінкового документа, розвиток TON планується в чотири етапи:

  1. Платформа TON Services буде доступна для будь-яких сторонніх сервісів і дозволить створювати інтерфейси для децентралізованих додатків і смарт-контрактів.
  2. TON DNS дозволить привласнювати зручні для людей імена акаунтів, сервісів смарт-контрактів і мережевим нодам.
  3. TON Payments — платформа мікроплатежів. Вона дозволить здійснювати «моментальні перекази поза блокчейну між ботами, якими користуються, і іншими сервісами».
  4. TON Blockchain буде складатися з основного мастерчейна і 292 допоміжних блокчейнів. Завдяки використанню «парадигми нескінченного шардінга» (Infinite Sharding Paradigm), що дозволить зберігати витрати на проведення транзакцій на низькому рівні навіть при великих навантаженнях. Ще одна складова TON — Instant Hypercube Routing — дозволить блокчейну підтримувати максимальну швидкість.

Блокчейн TON буде заснований на динамічному «доказі частки» (proof of stake), захищеному декількома сторонами з високим ступенем відмовостійкості. Він також буде обробляти зберігання ідентифікаторів, платежів і смарт-контрактів.

У першому кварталі 2018 року в Telegram планують запустити зовнішню безпечну ідентифікацію (External Secure ID), а потім мінімально життєздатну версію TON. Економічна платформа TON почне роботу в першому кварталі 2019 року. Решта сервісів блокчейна стануть доступні до червня наступного року.