Про цеповідомляє Ain.ua з посиланням на дані компанії Cisco Talos.
Відзначається, що в рамках кампанії під атаку атаку потрапило більше 3000 комп'ютерів. Серед постраждалих в основному компанії з США і України. Найбільше заражених систем серед абонентів провайдера «Укртелеком».
Кампанія проводилася ще в серпні 2017 року, проте інформацію про неї оприлюднили тільки тепер. Фахівці Cisco Talos порівняли її з гучною атакою NotPetya, коли бекдор впровадили в бухгалтерське ПЗ M.E.Doc.
«Зловмисники все частіше намагаються зловживати довірчими стосунками між організаціями і виробниками програмного забезпечення в якості засобу досягнення своїх цілей», — відзначають експерти.
На відміну від NotPetya, в даному випадку вірус поширюється не через вразливий сервер, а через сайт компанії CFM. Жертв заражали по електронній пошті. У листах містився ZIP-архів з файлом JavaScript, який працював як завантажувач, через який вірус завантажувався в систему з домену, пов'язаного з сайтом CFM.
Опинившись на комп'ютері, вірус активував перманентний сплячий режим, в іншому випадку створювалася запис реєстру для забезпечення виконання при кожному запуску системи. Далі програма намагалася підключитися до різних C & C-серверів.
В рамках розслідування інциденту фахівці зафіксували 11 925 626 спроб зв'язатися з сервером від 3 216 унікальних IP-адрес.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram