Основних причин дві:
1) Виплата вчора чергової порції відшкодування ПДВ. З одного боку — це знову знизить зацікавленність експортерів до продажу валюти понад визначені законодавством 50% обов'язкових продажів, з іншого — активізує імпортерів, які на побоюваннях зростання курсу почнуть активно скуповувати валюту навіть незважаючи на наближення різдвяних канікул в Європі і США.Це створить перевищення попиту на валюту над пропозицією і буде тиснути на курс;
2) Почалися активні соціальні виплати перед закінченням року в бюджетних організаціях, що збільшує активність населення на валютному ринку. Це дозволило вже вчора фінансистам підвищити к вечору курс продажу долара в обмінниках в межах 28 гривень, а сьогодні з ранку почати знову гру «на підвищення», піднявши курс продажу долара до 28,00-28,10 гривень і вище.
Ми не виключаємо виходу НБУ на ринок з продажем долара в разі зльоту котирувань міжбанку вище 28 гривень.
Для учасників торгів стає зрозумілим, що короткочасне зниження котирувань в середу вже завершено і ринок знову налаштований на зростання вартості валюти. Це психологічно також працює проти гривні.
Що незначно може підстрахувати гривню — так це зниження залишків на коррахунках банків на ранок 22 грудня на 0,37 млрд гривень — до 50 млрд.
«Мінфін» прогнозує на сьогодні котирування долара в межах коридору 27,95-28,05 гривень при активних спробах спекулянтів розігріти ринок вище рівня в 28 гривень.
Ситуація на готівковому валютному ринку:
Готівковий долар знову виріс.
Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 27,60-27,80 і продаж 27,93-28,20 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,80-27,90 гривень та продаж 28,03-28,15 гривень.
Про тенденції на торгах за 21 грудня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рубля — подивитися тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
За офіційним курсом ситуація погіршилася для гривні — тільки 32% (вчора було 40%) опитаних вважають, що курс НБУ повернеться нижче 27,50 гривень. 68% — впевнені в його довгостроковому закріпленні вище 27,51 гривень.
За безготівковим курсом на торгах особливих змін немає — 31% (вчора було 32%) опитаних упевнені в поверненні котирувань на міжбанку до рівня — нижче 27,50 гривень. 69% — як і раніше зберігають свої прогнози по довгостроковому закріпленню долара вище 27,51 гривень.
Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram