Про це йдеться в прес-релізі аналітичної системи YouControl, який був оприлюднений у вівторок, 5 грудня, пише DW.
Як повідомляється, з 57 офшорів, власниками яких є українці, 27 зареєстровані на Британських Віргінських островах, 11 — на Бермудських островах, 7 — на Мальті, 4 — на острові Мен, 3 — на Кайманових островах, 3 — на Сейшельських островах, 1 — в Великобританії і 1 — на острові Джерсі.
Дві третини українців-засновників офшорів «Райських документів» є керівниками або власниками українських компаній, що працюють в аграрному, фінансово-інвестиційному, фармакологічному, транспортному, енергетичному та ІТ-секторі.
За словами аналітиків YouControl, офшорами користуються як групи компаній, зайняті у важкій промисловості і масштабному виробництві, так і невеликі «стартапи», які розробляють комп'ютерні програми.
Для деяких видів бізнесу, зокрема в сфері IT, використання офшорних і «полуофшорних» компаній взагалі є життєво необхідним, адже зараз вихід на велику кількість міжнародних платформ для поширення своєї IT-продукції можливий саме через іноземні компанії.
Так само вони отримують доходи саме на рахунки в іноземних банках, стверджують аналітики.
Раніше «Мінфін» писав, що документи «Paradise Papers» показують, що найбагатші люди планети сховали в офшорах майже 8 трильйонів євро.