Фінтех-компанії здатні створити банкам наступні проблеми:
- скоротити доходи від овердрафтного кредитування;
- скоротити комісійну виручку;
- спростити і зробити привабливішою модель плати за фінансові послуги;
- підвищити ризик ліквідності. Клієнти зможуть швидше міняти при необхідності банк, традиційним банкам доведеться шукати нові способи підтримки лояльності клієнтів аж до зміни тарифікації, поступившись частиною прибутку.
Поки що всі ТОП-7 банків Великобританії без проблем змогли пройти стрес-тестування, але Банк Англії радить банкірам не розслаблятися. Молоде покоління все частіше вважає за краще користуватися онлайн додатками, виконувати транзакції в мессенджерах і соцмережах. Банк Англії підкреслює, що про прогнози говорити рано, але розвиток фінтех-компаний стане новою загрозою традиційної бізнес-моделі. Комерційні банки припускають подальшу співпрацю з фінтех-стартапами, капіталізація яких склала 7 млрд фунтів. За оцінками PwC, впродовж 5 років дохід банків може скоротитися на 24%.
Найбільший об'єм інвестицій в 2017 році притягнув цифровий стартап Atom Bank, основним інвестором якого став іспанський банк BBVA, який отримав 29,5% акцій. Всього стартап зміг притягнути навесні 2017 року близько 102 млн дол. США. Компанія існує тільки в цифровому просторі і пропонує послуги кредитування для малого і середнього бізнесу, а також послуги мобільного банкінгу для молоді. Акції Atom Bank та інших фінтех-компаний - перспективна ідея 2018 року для довгострокових інвестицій.