Як зазначили у Фонді, усі «транзакції» відбувалися без надходження «живих» коштів, а лише шляхом запису в бухгалтерських документах банку.

«За ймовірною попередньою змовою між службовими особами банку „Петрокоммерц-Україна“ та ПАТ „Юніон Стандарт Банк“, який на той момент ще був платоспроможним, було проведено „оборудки“, результатом яких стало виведення коштів банку „Петрокоммерц-Україна“ в особливо великих розмірах», — йдеться у повідомленні.

Крім того, упродовж одного дня (червень 2016 року) було укладено договір, відповідно до якого «Петрокоммерц-Україна» набуває права вимоги за 5-ма кредитними договорами, забезпеченими «сміттєвими» цінними паперами.

За відступлення права вимоги на свою користь банк сплатив 206,36 млн грн, отримавши на баланс кредити, проценти за якими не сплачувались та які не були погашені позичальниками у визначені договорами терміни, зазначили у Фонді.

Крім того, через проведені «транзакції», із банку  «Петрокоммерц-Україна» фактично було виведено ліквідний кредитний портфель, забезпечений нерухомим майном.

Так, права вимоги за 19 кредитними договорами балансовою вартістю 424,58 млн грн було передано фінкомпанії за 172,48 млн грн. Та рух навіть цих коштів відбувався тільки на папері, без внесення «живих» грошей.

Всього через компанію протягом року до дня запровадження тимчасової адміністрації було виведено активів банку на загальну суму понад 708,43 млн грн.

Транзакції переважно відбувалися за рахунок дострокового списання банком необхідних сум з депозитного рахунку фінансової компанії (за фактом депозитні кошти з усіма нарахованими відсотками були достроково повернуті компанії у вигляді ліквідних активів банку) та надання компанії кредитів тощо.

На балансі ж банку залишилась виключно проблемна та неліквідна заборгованість.

За виявленими фактами розтрати майна банку відкрито кілька кримінальних проваджень, проводяться досудові розслідування.