Також на заході був представлений і інший прототип, спортивний родстер, який планується почати випускати в 2020 році. Проте такі перспективні плани поки що не рятують компанію від масштабних збитків. За підсумками 3 кварталу Tesla показала рекордний за всю історію існування збиток в 671 млн дол. США. Крім того, компанія критично відстає від графіку з серійним випуском Tesla Model 3. Цього виявилося досить, щоб імперія Ілона Маска за один день втратила 4%.
Причини поразки Tesla
Причини структурних проблем компанії аналітики World Forex бачать в її неефективній моделі. Для того, щоб компанія проіснувала ще хоч би 3 роки, в неї треба вливання додаткового капіталу, якого немає. Серед головних причин проблем Tesla аналітики називають:
- неконтрольовані витрати, які виходять за рамки плану розвитку;
- неефективний виробничий ланцюжок і відсутність дилерської мережі;
- відсутність конкурентних переваг. Tesla не розвивається і поступово поступається місцем іншим виробникам електрокарів;
- агресивний шлях розширення, який забирає всі ресурси.
Збиткова корпорація не може існувати в нинішньому вигляді. Інвестори вкладають гроші не в Tesla, а в Ілона Маска, який став символом інноваційного прориву. Одним з варіантів розвитку може бути продаж Маском Tesla і концентрація уваги на SpaceX, працюючою в космічній галузі.
Рекомендація інвесторам: незважаючи на песимізм відносно виконання планів і фінансових результатів, річний графік зростання акцій виглядає привабливим. До 2016 року котирування акцій знаходилися в коридорі 280-185 дол. США і тільки за останні 2 роки стався якісний прорив. Компанія припустила багато помилок, які можуть знову повернути акції на рівень 2014-2015 років, але говорити про її повний крах доки немає підстав. Найближчим часом має сенс зробити ставку на зниження котирувань і стежити за фінансовою звітністю 4 квартали, яка і визначить подальшу долю компанії.