1) Завершення днів бюджетних проплат і виплат авансу співробітникам у багатьох компаній. Це забезпечить зростання пропозиції валюти на торгах за рахунок тих клієнтів, що «запізнюються» і буде працювати на користь гривні;
2) Зниження залишків на коррахунках банків. На ранок понеділка вони впали на 5,6 млрд - до 47,1 млрд гривень і становлять 52,7 млрд гривень. Це знижує апетити і можливості у спекулянтів по розгойдуванню курсу;
3) Курсові інтереси найбільших операторів ринку з урахуванням стану справ по своєчасній сплаті ними податкових платежів. Тут все непросто. З одного боку - експортерам «не подобається» зниження курсу минулого тижня і вони намагаються розгорнути ринок, притримуючи валюту на початку сесії і вичікуючи оптимальних котирувань.
З іншого боку - імпортерам вигідно зниження котирувань і вони всіма засобами намагаються підтримувати цей тренд, «не афішуючи" весь обсяг своїх купівль в період сесії, переносячи частину заявок на наступний день (якщо на них не тиснуть строки) і відчайдушно торгуючись. Це створює різноспрямовані рухи на ринку і ситуативні перекоси то в бік зростання пропозиції, то в бік збільшення попиту.
Через перераховані вище тенденції на торгах - «Мінфін» прогнозує на сьогодні досить сумбурний день та коридор по курсу долара у межах 26,43-26,55 гривень при обсязі операцій - до 380-430 млн доларів і укладанні до 600 угод.
Ситуація на готівковому валютному ринку:
Готівковий курс долара сильно не змінився, але власники обмінників знову змушені постійно стежити за поведінкою котирувань міжбанку, щоб не пропустити момент розвороту ринку.
Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 26,48-26,63 і продаж 26,69-26,80 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,60-26,70 гривень та продаж 26,74-26,78 гривень.
Про тенденції на торгах за 17 листопада можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рубля - подивитися тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
У понеділок ситуація за прогнозами офіційного і міжбанківського курсу істотно не змінилися. За офіційним курсом - 48% опитаних вважають, що курс НБУ залишиться нижче 26,50 гривень. 52% все ж вважають більш вірогідним його повернення до рівня вище 26,51 гривень.
За міжбанківським курсом - чверть респондентів впевнені у довгостроковому збереженні котирувань на міжбанку нижче рівня 26,50 гривень, 75% респондентів - припускає його повернення до позначки вище 26,51 гривень.
Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Viber