При цьому з них лише 34 077 тис. штук, або 56,6 % є активними інші ж 26 114 тис. не перебували у активному користуванні громадян. Експерти ІСЕД відзначають, що з початку року в Україні кількість активних карток збільшилась на 1 688 тис. штук.
Під активними платіжними картками у статистиці Нацбанку вважаються такі, за якими протягом останніх трьох місяців було здійснено хоча б одну видаткову операцію.
«Слід зауважити, що загалом з початку року частка безготівкових розрахунків в загальному обсязі операцій з використанням платіжних карток в Україні зросла на 3,1% і досягла 38,6 % від загальної кількості. Все це пов’язано з низкою факторів: усвідомленням переваг від безготівкових розрахунків, підвищення фінансової обізнаності громадян, розвитку платіжної інфраструктури тощо», — пояснює експерт ІСЕД з питань фінансової політики Антоніна Дешко.
За повідомленнями Нацбанку, за обсягами найбільша кількість безготівкових операцій з використанням платіжних карток у третьому кварталі припадала на операції у мережі Інтернет – 39,0%; а за кількістю – на розрахунки в торговельній мережі – 52,4%.
При цьому, наприкінці третього кварталу загальна кількість активних платіжних карток становила 34,1 млн. шт, а кількість безконтактних платіжних карток з початку року зросла на 22,9% і склала майже 2,4 млн. шт.
Відбувалося також і розширення платіжної інфраструктури:
кількість підприємств торгівлі та сфери послуг, що надають своїм клієнтам можливість здійснювати безготівкові розрахунки за допомогою платіжних карток, нині складає понад 165 тис. од.;
кількість банківських пристроїв самообслуговування — 36,5 тис. од., з них: 18,4 тис. банкоматів та 1,4 тис. депозитних банкоматів; 16,7 тис. ПТКС;
мережа платіжних терміналів — 241,6 тис. терміналів.