Як ростуть акції золотодобувних компаній

Опублікована за 9 місяців скоректована звітність ПАО «Полюс»(найбільша російська золотодобувна компанія, входить в ТОП-15 найбільших компаній світу цього сектора. У вільному обігу 16,34% акцій) була сприйнята інвесторами з ентузіазмом. Незважаючи на скорочення виручки на 5% скоректировна EBITDA виявилася на 7% вище результатів минулого періоду. Всього за тиждень акції подорожчали на 300 рублів і продовжують рости далі.

У інших лідерів російського ринку ситуація дещо гірша: інвестиції в акції «Петропавловска» і «Поліметалу» порівняно з січнем доки прибутку інвесторам не принесли. Також не дуже добре йдуть справи у зарубіжних компаній. Акції найбільшої канадської золотодобувної корпорації Barric Gold знижуються вже який місяць услід за світовими цінами на золото. Однією з причин падіння є інтерес інвесторів до високотехнологічного сектора США і долара, через що відбувається просадка ринків країн, що вважаються сировинними.

Аналогічна ситуація і у австралійської Newcrest Mining, чиї акції з початку року показували сильну волатильність і за підсумками року поки що знаходяться нижче рівня січня. Більш ніж на 20% подешевшела і південноафриканська AngloGold Ashanti, що входить в ТОП-15 найбільших золотодобувних компаній світу.

Звідси можна зробити висновок, що порівняно з котируваннями акцій зарубіжних компаній в довгостроковій перспективі вигідніше опиняються ф'ючерси на золото. Окремі локальні компанії дійсно можуть принести інвесторам прибуток, але з точки зору ризику золото залишається в пріоритеті. Інвестувати в золото ви можете, відкривши позицію по CFD. Познайомитися з торговими умовами ви можете тут.

За матеріалами World Forex