Так, відповідно до документу, Головні управління Державної фіскальної служби (ГУ ДФС) будуть виконувати такі процедури обліку платників:
- забезпечення організації роботи з ведення обліку платників ЄСВ, достовірність і повноту їх обліку;
- ведення реєстру страхувальників;
- проведення заходів, пов'язаних з припиненням (закриттям) платників єдиного внеску. Тобто, податківці формують і спрямовують (видають) відомості про відсутність (наявність) заборгованості по сплаті єдиного внеску за формою № 11-ЄСВ і повідомлення про зняття з обліку платника єдиного внеску за формою № 10-ЄСВ.
У свою чергу, на Державні податкові інспекції (ДПІ) покладаються такі функції:
- безпосередньо облік ЄСВ;
- прийом заяви від платників ЄСВ;
- формування і видача довідок, повідомлень;
- ведення реєстру страхувальників;
- інші функції сервісного обслуговування платників єдиного внеску, визначені законом.
Як сказано в документі, якщо контролюючими органами при здійсненні своїх функцій за результатами перевірок встановлено, що:
- суб'єкт господарювання здійснює діяльність і при цьому не перебуває на обліку або знята з обліку у відповідному контролюючому органі. То такий орган проводить заходи щодо отримання відповідних відомостей від державного реєстратора та постановки на облік цього платника ЄСВ;
- фізична особа, зареєстрована як особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, але не перебуває на обліку або знята з обліку в контролюючому органі. То такий орган доводить до відома дану особу про необхідність подання заяви за формою № 1-ЄСВ для постановки його на облік як платника єдиного внеску. Це фізична особа враховується в реєстрі страхувальників як особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, з ознакою «платник не подав заяви для взяття на облік».