З одного боку — загальний тренд по зростанню курсу долара продовжиться. Причин декілька — зміцнення американської валюти на міжнародних ринках, зростання попиту на валюту з боку українських імпортерів енергоносіїв в опалювальний сезон при низькому обсягу її пропозиції з боку продавців.У експортерів гривні досить багато після жовтневих відшкодувань ПДВ і вони не поспішають продавати валюту, що залишається у них після обов'язкових продажів.
Опосередковано вплине на готівковий курс і збільшення соцвиплат, що призводить до зростання грошових агрегатів. В першу чергу — залишків гривні поза банківською системою і обсягів готівки в касах банків. Це буде надихати спекулянтів як на готівковому ринку, так і на міжбанку.
З іншого боку — в перший день місяця більшість компаній визначається зі своїми планами на новий звітний період і зазвичай це призводить до зниження активності на міжбанку. «Мінфін» прогнозує на сьогодні обсяг операцій в 290-340 млн доларів при здійсненні до 480 угод.
Але при цієї «млявості ринку» — розраховувати на те, що курсові коливання на міжбанку знизяться — ми би не стали. Сьогодні на малооб'ємному ринку «підбурювачами спокою» будуть спекулянти. Вони продовжать спроби розгойдування курсу. Працювати будуть як в режимі «в дві сторони», так і в форматі гри «на підвищення».
Як і в останні дні — НБУ постарається обійтися без інтервенцій на міжбанку, але у разі зростання котирувань на 15-20 копійок — буде змушений вийти з продажем долара.
Ситуація на готівковому валютному ринку:
Готівковий долар поступово зростає.
Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом — 26,70-26,83 і продаж 26,85-27,00 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,70-26,83 гривень та продаж 26,85-26,90 гривень.
Про тенденції на торгах за 31 жовтня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рубля — подивитися тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
У середу на думку читачів «Мінфіну» перспективи офіційного курсу гривні знову погіршилися. 41% (вчора було 55%) опитаних вважають, що курс НБУ повернеться до рівня нижче 26,75 гривень. 59% поки розраховують на те, що він надовго закріпився вище 26,76 гривень.
За ринковим курсом думки опитаних майже збіглися з опитуванням за офіційним курсом. 42% впевнені в падінні котирувань на міжбанку нижче рівня 26,75 гривень, 58% респондентів — припускають його активне подальше зростання вище 26,76 гривень.
Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Viber