В рамках підготовки до конференції, організатор заходу, компанія BankOnline, за підтримки медіа-партнерів «Мінфін» і «Finance.ua» буде знайомити своїх читачів з новими проектами в області фінансових технологій, які нещодавно заявили про себе і зараз завойовують своє місце на ринку Україна і не тільки.
Хто вони, які рішення пропонують, в чому їх унікальність — про це ми розповімо в нашій рубриці «Учасники стартап-сесії FinTech Ukraine 2017». А познайомитися з ними особисто, дізнатися подробиці і віддати свій голос за найкращий, на вашу думку, проект можна буде 1 листопада на конференції FinTech Ukraine 2017.
SDK.finance
Завдання, які вирішує проект:
Люди взаємодіють з програмою через User Interface, а між собою через Application Programming Interface (API). API – це інтерфейс, за яким програми можуть взаємодіяти між собою. Більшість експертів ринку відзначають, що саме в FinTech інтеграції є «пляшковим горлом», і визнають APIключовою інновацією для ринку FinTech і on-line banking.
Ми можемо порівняти важливість API в FinTech з важливістю електрики в сучасному місті. І те й інше закладається в початковий проект і є ключовою інфраструктурою, спираючись на яку будуються різні сервіси для звичайних користувачів (жителів міста). При цьому кінцевому користувачу в звичайному житті видно тільки вже кінцеві продукти, побудовані на цій інфраструктурі, а про особливості прокладання дротів і підтримки всієї інженерної мережі в працездатному стані він і не думає. Натомість всі розуміють, як просто увімкнути вилку в розетку.
Таким чином, API є необхідною інфраструктурою в FinTech, яка дозволяє виробляти інтеграції різних сервісів один з одним.
Декілька слів про проект:
SDK.finance – інтеграційна платформа, побудована на концепції «API first». SDK.finance – це бек-енд платформа для побудови транзакційних продуктів, таких як: платіжні рішення, перекази і системи прийому платежів, обмін валют, електронні гроші, мобільні платежі, передплачені картки і так далі.
Фактично дизайн, UI і розробка фронт-енду залишається на стороні нашого клієнта, а всю необхідну функціональність він отримує з єдиної точки доступу – API платформи SDK.finance.
Всі необхідні інтеграції з третіми сторонами здійснюються на рівні платформи SDK.finance, яка спеціально спроектована для інтеграцій з великою кількістю постачальників.
Таким чином, фронт-енд команди можуть вести розробку паралельно і бути незалежними одна від одної і розробників бек-енду.
Особливість проекту:
Функціональність Бекенд системи (back-end system) в транзакційних програмних системах досить складна. Навіть «найпростіші» функції, наприклад, переказ з рахунку на рахунок в реальній реалізації – це дуже складна логіка з великою кількістю ступенів перевірки і захисту.
Використання готової і протестованої платформи SDK.finance замість самостійного винаходу колеса наново знижує капітальні інвестиції у розробку та підтримку програм, роблячи кінцевий результат більш прогнозованим.
Така архітектура істотно полегшує розробку і підтримку сучасного FinTech проекту. Подібним чином багато компаній використовують Wordpress як платформу для розробки свого сайту. І цей вибір виправданий і перевірений роками.
У процесі розробки SDK.finance використовується API-driven development методологія. Основними перевагами API-архітектури, на відміну від «моноблокових» проектів, є:
- Архітектурна гнучкість і можливість реалізації різних бізнес-кейсів
- Висока швидкість розробки кінцевих продуктів і впровадження нової функціональності
- Менша кількість помилок у системі, простіша їх ідентифікація та усунення
- Низька вартість володіння кінцевим проектом
Люди: CTO – Pavlo Sidelov, CEO – Alex Malyshev.
Web: https://sdk.finance