Реєстр буде наповнюватися поступово, у міру того, як НБУ отримуватиме від банків інформацію про кредитних посередників, повідомляє прес-служба банку.
«Перед поданням такої інформації до НБУ кожен банк-кредитодавець самостійно перевірятиме її достовірність, адже він буде нести повну відповідальність за результати роботи і професійну відповідність своїх кредитних посередників», — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, в червні цього року НБУ уперше встановив вимоги до кредитних посередників банків та їх діяльності у сфері споживчого кредитування.
Як зазначав регулятор, вимоги НБУ змусять кредитних посередників надавати споживачам банківських послуг більш повну інформацію про банки, банківські продукти, умови отримання кредитів, а також нести за це відповідальність перед споживачами.
Зі свого боку, регулятор взяв на себе відповідальність за ведення Реєстру кредитних посередників, який передбачає:
— автоматичне включення чи виключення інформації про кредитного посередника;
— збирання та облік загальних відомостей про кредитного посередника та про посередницький договір.
«Реєстр НБУ дозволить споживачам банківських послуг отримувати розгорнуту інформацію про кредитних посередників банків. Це знизить ризик незаконних дій з боку шахраїв, які видають себе за представників банків, та підвищить якість інформування позичальників про умови та вартість кредитів. Такий підхід сприятиме розвитку ринку споживчого кредитування в Україні», — зазначила заступник голови НБУ Катерина Рожкова.
Кредитний посередник має право розпочати надання посередницьких послуг у сфері споживчого кредитування в інтересах банку-кредитодавця тільки після:
— включення його до Реєстру НБУ;
— отримання банком квитанції від НБУ з номером запису у Реєстрі;
— оприлюднення банком — кредитодавцем інформації про кредитного посередника на своїй веб-сторінці.
Відповідні вимоги передбачено законом. Цим законом запроваджуються правові підстави для діяльності кредитних посередників у сфері споживчого кредитування.
Закон також наділяє Національний банк повноваженням установлювати вимоги до кредитних посередників банків та їх діяльності.